Міжнародний трибунал щодо колишньої Югославії завершив роботу

П'ятниця, 22 грудня 2017, 09:06

Міжнародний кримінальний трибунал у справах колишньої Югославії, скорочено відомий як Гаазький трибунал, завершив свою роботу.

У Гаазі в Нідерландах в історичному Лицарському залі пройшла офіційна церемонія закриття, передає "Радіо Свобода".

Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш подякував суду за роботу. Він закликав і далі притягувати до відповідальності людей, які вчинили серйозні злочини.

Усі незавершені в рамках трибуналу процеси переходять під юрисдикцію Міжнародного залишкового механізму для кримінальних трибуналів.

За час роботи Міжнародного кримінального трибуналу у справах колишньої Югославії були висунуті звинувачення щодо 161 особи. 90 із них засуджені. Розгляди тривали понад двадцять років, за час судових процесів допитали близько 5000 людей.

Серед підсудних були колишній президент Югославії Слободан Мілошевич і колишній віце-президент Сербії Воїслав Шешель, перший президент Республіки сербської в Боснії і Герцеговині Радован Караджич і боснійськосербський генерал Ратко Младич визнані винними в геноциді.

Останньою гучною справою трибуналу став вирок колишньому командувачеві сил боснійських хорватів Слободанові Праляку. Трибунал визнав його винним у воєнних злочинах і засудив до 20 років в’язниці.

Наприкінці листопада вирок залишили в силі, після чого Праляк заявив, що відкидає рішення суду, і випив отруту, внаслідок чого помер.

Читайте також Гаазький самогубець: ким був хорватський генерал та як новий вирок розсварить Балкани

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: