Кремль відповів на ідею Порошенка про німців і французів в СЦКК

П'ятниця, 22 грудня 2017, 12:08

Адміністрація президента РФ Володимира Путіна готова обговорювати поповнення Спільного центру з координації та контролю на Донбасі офіцерами з Франції та Німеччини.

Про це повідомив у п'ятницю прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков, передає "Інтерфакс-Україна".

Він зазначив, що пропозиція президента України Петра Порошенка включити до складу СЦКК французьких і німецьких офіцерів "підлягає всебічному узгодженню".

Пєсков також заявив, що Росія може повернутися до складу СЦКК, але на певних умовах.

"Тема вчора обговорювалася в ході телефонної розмови Путіна й Меркель (Ангела, канцлер ФРН - ред.)... Путін говорив про нашу спроможність розглянути таку можливість, якщо вдасться заручитися розумінням того, що провокаційні дії з боку Києва щодо наших військових припиняться і їм буде надана можливість і забезпечені умови для виконання своїх функцій", - сказав він.

Як відомо, 21 грудня під час телефонної розмови Меркель і Путін погодилися працювати над поверненням РФ до складу СЦКК.

20 грудня Порошенко заявив, що підтримує посилення складу Спільного центру з контролю і координації режиму припинення вогню на Донбасі представниками з Німеччини та Франції.

7 грудня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що російських офіцерів у СЦКК на Донбасі поставили у "нестерпні умови".

14 грудня спостерігачам місії ОБСЄ передали лист від Міноборони РФ з повідомленням про те, що Росія збирається відкликати з території України офіцерів своїх Збройних сил з СЦКК.

19 грудня російські офіцери зі складу СЦКК повернулися до Росії.powered by lun.ua