Парубій доручив розробити проект про ВЕЗ в анексованому Криму

Четвер, 18 січня 2018, 12:46

Голова Верховної Ради Андрій Парубій доручив робочій групі розробити законопроект про вільну економічну зону в окупованому Криму.

Про це він заявив на засіданні у четвер після голосування за закон про реінтеграцію Донбасу, передає "Інтерфакс-Україна".

"Паралельно я даю доручення робочій групі і Кабміну розробити законопроект і положення про вільну економічну зону. Це моє окреме доручення комітету", - сказав Парубій.

Зазначається, що раніше нардеп від фракції БПП Віктор Пинзеник заявив, що в тексті законопроекту щодо Донбасу раніше було запропоновано визнати не дійсним закон про створення вільної економічної зони "Крим" і про особливості економічної діяльності на тимчасово окупованій території України.

Однак, на його думку, цей закон є правовою підставою для встановлення прикордонного та митного контролю на адміністративному кордоні з Кримом.

"Яким чином буде здійснюватися контроль за переміщенням товарів і фізичних осіб, якщо правові підстави для такого контролю зникнуть?", - сказав Пинзеник.

Він закликав депутатів не скасовувати закон, а внести до нього необхідні правки.

В свою чергу Парубій запропонував обговорити це питання на засіданні профільного комітету. 

Як відомо, 18 січня Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому законопроект про реінтеграцію Донбасу.

Зазначається, що закон діє без шкоди для невіддільного суверенного права України на тимчасово окуповану Російською Федерацією територію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя та заходів, спрямованих на відновлення територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаного державного кордону.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.