Трамп намагався звільнити спецпрокурора у справі про втручання РФ

П'ятниця, 26 січня 2018, 09:36

Президент США Дональд Трамп хотів у червні 2017 року відправити у відставку спеціального прокурора Роберта Мюллера, який контролює розслідування щодо Росії.

Але, як пише New York Times із посиланням на чотири джерела, Трамп передумав після того, як адвокат Білого дому Дональд Макґан відмовився передавати цю пропозицію Департаменту юстиції і пригрозив звільнитися сам.

Серед претензій Трампа було те, що Мюллер має три конфлікти інтересів, які мали б усунути його від нагляду за розслідуванням "російського сліду" в американських виборах 2016 року.

Президент вказував на давню суперечку в Національному гольф-клубі, роботу Мюллера в юридичній фірмі, яка раніше представляла зятя президента Джареда Кушнера, а також те, що Мюллеру пропонували повернутися на посаду директора ФБР за день до призначення спецпрокурором, який мав би розслідувати зв’язки штабу Трампа з росіянами.

Макґан не погодився з позицією Трампа і сказав чиновникам Білого дому, що звільнення Мюллера матиме катастрофічний ефект для президента.

Зрештою, Трамп відступив.

Тай Кобб, який керує стосунками Білого дому з офісом Мюллера, заявив: "Ми відмовляємося коментувати з поваги до канцелярії спеціального радника та процесу".

Олена Рощенко, УП


powered by lun.ua