Поліцейського, який домігся незаконного обшуку у бізнесмена, звільнили

П'ятниця, 26 січня 2018, 15:35

Столична прокуратура оголосила підозру начальнику сектору кримінальної поліції Голосіївського управління поліції, який фігурував у справі про незаконний обшук житла уродженця Білорусі Тимофія Кохновича.

Про це інформує у п'ятницю прес-служба прокуратури міста Києва.

Слідство встановило, що вказаний посадовець виклав у протоколах допиту свідків завідомо неправдиві показання щодо причетності останнього до вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, а саме до незаконного зберігання зброї та боєприпасів.

Вказані протоколи, а також ініціативний рапорт правоохоронця стали підставою для звернення до суду з клопотанням про проведення обшуку житла Кохновича, яке суд задовольнив.

У подальшому, достовірно знаючи, що дозвіл на обшук надано на підставі штучно створених доказів 29 грудня 2017 року начальник сектору кримінальної поліції незаконно провів вказані слідчі дії.

За результатом досудового слідства посадовцю оголошено про підозру за ч. 2 ст. 384 КК України (складання завідомо неправдивого показання свідка для надання органу, що здійснює досудове розслідування, поєднаному зі штучним створенням доказів обвинувачення), ч. 1 ст. 366 КК України (внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей) та ч. 2 ст. 162 КК України (незаконне проведення службовою особою обшуку житла).

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Також повідомляється, що за висновками службового розслідування правоохоронця звільнили із займаної посади.

Досудове слідство у кримінальному провадженні триває.

У коментарі "Українській правді" речниця столичної прокуратури Надія Максимець пояснила, що йдеться про доведеність епізоду щодо фальшування протоколу. Говорити, чи підкинув вказаний поліцейський набої Кохновичу, наразі не можна, оскільки слідчі дії ще тривають.

Зокрема слідство вивчає відеозаписи з камер спостереження на будинку, де мешкає білоруський бізнесмен.

 

Раніше повідомлялося, що українські правоохоронці почали переслідувати білоруського бізнесмена Тимофія Кохновича після кількох років життя в Україні у статусі політичного біженця та отримання українського громадянства.

29 грудня 2017 року правоохоронні органи провели обшук в його будинку і затримали спочатку як громадянина України, а пізніше - як громадянина Білорусі, якого розшукують білоруські правоохоронці за звинуваченнями в незаконній підприємницькій діяльності.

Кохнович заявив, що під час обшуку йому підкинули зброю.

Він наголосив, що українські правоохоронці вимагали у нього викуп за припинення справи про екстрадицію спочатку в розмірі 300 тисяч, а пізніше - 50 тисяч доларів.

Валентина Романенко, УП


powered by lun.ua