Кияни протестували проти готелю на Замковій горі: є ухвала суду і припис

Середа, 31 січня 2018, 09:36

30 січня столичні жителі протестували проти будівництва багатоповерхового готелю на Андріївському узвозі, 14-16, яке здійснюється всупереч рішенню суду та припису Мінкульту про зупинення робіт.

Про це повідомляє ГО "Громада Андріївський узвіз" у Facebook.  

 
Фото ГО "Громада Андріївський Узвіз"

У вівторок громада, громадські діячі, нардепи та депутати Київради оглянули будівельний майданчик та вручили особам, які перебували на території забудови, ухвалу суду та припис Мінкультури. 

 
Фото ГО "Громада Андріївський Узвіз"

Припис Міністерства культури про негайне припинення будробіт був виданий ще 17 листопада 2017 року.

Таке рішення пов’язано з тим, що ця територія входить до охоронної зони об’єкту всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тому, згідно з законом, висота будівництва тут обмежена – і може бути не вище ніж 9 метрів.

 
Фото ГО "Громада Андріївський Узвіз"
 
Фото ГО "Громада Андріївський Узвіз"

Згідно з планом забудовника, майбутній готель може утричі перевищувати дозволену висоту і сягати 30 метрів.

 
Фото facebook

9 січня Окружний адміністративний суд Києва на вимогу громади зупинив дію дозволу на виконання будівельних робіт №2230-Пд/К від 14.10.2010 року замовнику будівництва ПП "Маркон".

 
 

Однак забудовник ігнорував ці документи і продовжував зводити готель.

"Усі присутні мали можливість пересвідчитись в тому, що за період існування заборони на будівництво об'єкт значно зріс в обсягах, чим свідомо проігноровано приписи та ухвали", - відзначають активісти.

Противники забудови скали та пeрeдали до Подільського управління поліції колективну заяву про наявні порушення закону на будівництві.

Протест проти будівництва готелю триває майже рік.

Громада, окрім позовів до судів та низки звернень до різних гілок влади, подала до Київради місцеву ініціативу, яка зібрала більш ніж 3 тисячі підписів киян під проектом рішення про розірвання договору оренди між забудовником та Київрадою.

За словами активістів, зведення готелю на Андріївському узвозі призводить до зсувів ґрунту, руйнації вулиці, пошкодження музеїв та прилеглих житлових будинків.

Як відомо, будівництво багатоповерхового готелю на Андріївському узвозі, поруч зі скандальним Театром на Подолі та просто навпроти музею Булгакова, почали восени 2016 року.

Згідно з даними інформаційного щита, на ділянці площею 1,985 га розташується будівля готелю загальною площею 13,6 тисячі кв. м і заввишки 4-7 поверхів з мансардою.

У ній розміститься готель на 182 номери, заклади громадського харчування, фітнес-центр і паркінг на 25 машиномісць. 

Закінчення робіт заплановане на другий квартал 2018 року.

Українська правда


powered by lun.ua