У Криму судять чоловіка, побитого за символіку батальйону "Азов"

4921 перегляд
Середа, 31 січня 2018, 14:12

Гагарінський районний "суд" окупованого Севастополя провів у середу засідання за звинуваченням Ігоря Мовенка в публічних закликах до екстремізму.

Про це пише "Крим.Реаліі".

"Суд" допитав двох свідків обвинувачення: співробітника ФСБ Росії та двох студентів.

Допитаний ФСБшник Олексій Мурса, який проводив обшук у квартирі Мовенка, на допиті заперечував, що після слідчих дій чинив на обвинуваченого психологічний тиск.

Також на засіданні допитали двох студентів, які є членами групи "Крим - Україна". Вони заявили, що бачили коментарі Мовенко в соцмережах і визнали їх екстремістськими. При цьому обидва повідомили, що підтримують приєднання Криму до Росії, а до групи "Крим - Україна" додалися "заради інтересу".

Надалі в ході засідання з'ясувалося, що рідний брат одного з цих свідків - співробітник ФСБ.

Також на засіданні допитали понятого, який був присутній на обшуку. Він підтвердив, що Мовенко при проведенні слідчих дій був у наручниках і обмежений у пересуванні.

Наступне засідання заплановано на 5 лютого.

Ігор Мовенко на засіданні
Ігор Мовенко на засіданні "суду" в Севастополі
Фото: Крим.Реалії

Як відомо, 16 грудня 2016 року в окупованому Криму співробітники ФСБ забрали Мовенка прямо з роботи, після чого побили і пригрозили кинути до СІЗО, якщо він не зізнається в екстремізмі.

7 вересня того ж року Мовенка побили в Севастополі за розміщену на велосипедній рамі символіку батальйону "Азов". Нападник на Мовенка назвався співробітником поліції.powered by lun.ua