ГПУ ще шукає кулі часів Майдану у будівлі готелю "Україна"

2562 перегляди
Вівторок, 20 лютого 2018, 11:13

Генеральна прокуратура замовила вилучення куль із будівлі готелю "Україна" у Києві, які застрягли на висоті під час Майдану 20 лютого 2014 року.

Про це розповів начальник відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих у Департаменті спеціальних розслідувань Генпрокуратури Олексій Донський в ефірі програми "Свобода слова" на ICTV 19 лютого.

Ведучий зазначив, що 5 лютого ГПУ через систему Prozorro закупила на 69 тисяч гривень послуги на пошук куль та їх фрагментів у будівлях на Алеї Героїв Небесної Сотні, 4, та на Хрещатику, 7/1. Він спитав, чому не всі кулі, вистріляні 4 роки тому, вилучені з будівель і чи не пізно збирати ці речові докази тепер.

Донський відповів: "Процес пошуку куль, як і інших речових доказів, тривав від самого початку розслідування цих епізодів. Дійсно, зараз ідуть висотні роботи, пов’язані з тим, щоб діставати ці кулі з будівель".

"Чого так відбувається? Більше 3000 епізодів злочинів періоду Майдану – і по цих епізодах слідчий має в кожному разі визначати, що більш пріоритетно на даний момент. Якби в ідеалі можна було виділити не лиш е на кожен епізод, а на кожен напрям людину, то це виконувалося б зразу і вже", – сказав він.

"По огляду місця подій кулі вилучалися в перші ж дні, а далі робота будувалася, виходячи з пріоритетності. До цього питання зараз підійшли. Хоча в готелі "Україна" кулі шукалися і в перші дні – щоправда, без залучення висотних робіт, тобто менш якісно", – уточнив представник ГПУ.

Донський наголосив, що слідчі діють поступово.

"Ми на сьогодні досі і трафіки телефонів отримуємо за ті періоди. І ми наклали арешт за той період, щоб оператори не могли знищити (записи). Питають судді: чого не взяли в перші дні? Але це ж не лінійний процес. Певні особи встановлюються за результатами аналізу даних з’єднань щодо основних абонентів – і так далі", – сказав він.

"В цьому зміст розслідування і самої криміналістики, що неможливо це лінійно взяти, одночасно. Питання куль у меншій мірі, але в цій же площині перебуває", – додав Донський.

Він також зазначив, що Сергій Горбатюк та його департамент ще працюють над справами щодо злочинів проти Майдану.

Олена Рощенко, УП

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua