Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

У Чернівцях теж зробили українську обов’язковою при обслуговуванні

Четвер, 22 лютого 2018, 11:50

Міська рада Чернівців запровадила обов’язкове вживання української мови у сфері обслуговування.

Відповідний проект постанови депутата від "Свободи" Андрія Іллюка підтримали на позачерговій сесії 21 лютого 24 депутати Чернівців.

До проекту рішення "Про подолання наслідків радянської окупації у мовній політиці у місті Чернівці" внесли поправку Богдана Ковалюка про те, що послуги на розсуд власника можна надавати англійською та іншою мовою, "крім мови країни-агресора".

 
Подолання наслідків "радянської окупації" у мовній політиці Чернівців

Відтак, українська мова стала не лише мовою органів місцевого самоврядування та офіційних оголошень, але й обов’язковою для вживання у назвах установ, підприємств, організацій, закладів.

Українською мають тепер писати вивіски, плакати, афіші, публікації, повідомлення, меню, рекламу в Чернівцях, послуги мають надаватися першочергово державною мовою.

Раніше аналогічне рішення ухвалила міськрада Львова.

Також міськрада Чернівців у середу підтримала ще одну пропозицію "свободівця" Іллюка – про те, щоб піднімати на будівлях міськради червоно-чорний прапор під час заходів, присвячених національно-визвольним подіям.

Іллюк аргументував це тим, що цей прапор майорів під час "Революції Гідності", а також нагадав про закон, ухвалений у Польщі "щодо нашої ідеології".

Олена Рощенко, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: