У Росії активіста заарештували на 25 діб за гумову качку у вікні

Вівторок, 27 лютого 2018, 06:12

У РФ активіст руху "Весна" Артем Гончаренко на 25 діб заарештований в Санкт-Петербурзі за те, що під час акції "Страйк виборців" він розмістив у вікні будинку велику надувну качку.

Про це пише BBC.

Гончаренка доставили в поліцію 25 лютого під час виходу з будинку. Активіст разом з другом збирався йти на мітинг пам'яті політика Бориса Нємцова.

Його визнали винним за ч. 8 ст. 20.2 КоАП (повторне порушення правил проведення мітингу).

"Активіста звинуватили у порушенні під час участі в акції на підтримку Олексія Навального 28 січня, під час якої Гончаренко демонстрував надувне каченя з вікна будинку поруч з Площею Пролетарської диктатури, де проходила акція", - повідомив Інтерфаксу федеральний координатор руху "Весна" від Петербурга Богдан Литвин.

 
DAVID FRENKEL/MEDIAZONA

Адвокат Ірина Хрунова не змогла пояснити Російській службі Бі-бі-сі логіку рішення про арешт. "Ймовірно, суд вирішив, що таким чином активіст взяв участь у заході", - припустила вона.

26 березня 2017 року десятках міст Росії пройшли протести проти корупції, організовані опозиціонером Олексієм Навальним. Були затримані сотні людей. У розслідуванні політика про резиденції російського прем'єр-міністра Дмитра Медведєва фігурував "будинок для качечки". Символом акції стала гумова качка.

Вперше качка була затримана на неузгодженій антикорупційній акції протесту на Тверській вулиці в Москві 12 червня минулого року.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: