Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Путін підписав закон про штрафи за використання VPN-сервісів

Четвер, 28 червня 2018, 14:56

Президент РФ Володимир Путін підписав закон про запровадження штрафів за використання анонімайзерів і VPN-сервісів.

Як повідомляє ТАСС, законом запроваджуються штрафи для операторів пошукових інтернет-систем за видачу посилань на сайти, доступ до яких на території РФ обмежений за рішенням суду.

Закон набере чинності через 90 днів.

Відповідно до документа, невиконання пошуковими системами обов'язку щодо припинення видачі посилань по запитах користувачів на заблоковані інформаційні ресурси буде загрожувати штрафом для громадян у розмірі від 3 до 5 тис. рублів, для посадових осіб - від 30 до 50 тис. рублів, для юридичних осіб - від 500 до 700 тис. рублів.

Аналогічні штрафні санкції запроваджуються за невиконання оператором пошукової системи обов'язку з отримання доступу до інформаційної системи Роскомнадзора, що містить перелік відомостей про сайти, заблокованих в Росії.

Провайдери також мають в обов'язковому порядку надавати дані про власників засобів обходу блокувань і відомості про повідомлення їх власника про необхідність розміщення даних для ідентифікації, пише Радіо Свобода.

Посадові особи Роскомнадзора наділяються правом розгляду справ про адміністративні правопорушення.

"Закон є супутнім до закону про анонімайзери, який ухвалено влітку 2017 року. Він забороняє власникам інформаційно-телекомунікаційних мереж та інформаційних ресурсів, за допомогою яких забезпечується доступ до заборонених в РФ сайтів, надавати можливості для їх перегляду", - зазначає ТАСС.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: