14 організацій делегують представників у Раду експертів при відборі до антикорсуду

Четвер, 12 липня 2018, 22:49

До складу Громадської ради міжнародних експертів, яка замість Громадської ради доброчесності допомагатиме відбирати суддів до Вищого антикорупційного суду своїх представників, зможуть запропонувати 14 міжнародних організацій.

Про це повідомляє громадська організація "Фундація DEJURE" із посиланням на відповідь Міністерства закордонних справ України на запит організації.

На запит "Фундації DEJURE" МЗС надало перелік з 14 таких організацій:

Управління ООН з наркотиків і злочинності (UNODC)

Рада ООН з прав людини: спецдоповідач з питання незалежності суддів і юристів

Група держав проти корупції (GRECO)

Комітет експертів Ради Європи з оцінки заходів боротьби з відмиванням грошей (MONEYVAL)

Організація економічного співробітництва та розвитку (OECD)

Євроюст

Європол

Європейські партнери проти корупції (EPAC)

Європейське управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF)

Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей (FATF)

Організація з безпеки і співробітництва в Європі (OSCE)

Інтерпол

Світовий банк

Європейський банк реконструкції та розвитку (EBRD)

Шість членів Громадської ради міжнародних експертів обиратиме ВККС з не менш ніж 12 кандидатур, поданих цими організаціями.

"Варто звернути увагу, що в цьому переліку немає Міжнародного валютного фонду, який був одним з двигунів створення Антикорсуду і ради міжнародних експертів. Але оскільки Україна не має з МВФ договорів про співпрацю у сфері запобігання та протидії корупції, МВФ не зможе делегувати своїх представників — тобто не матиме прямого контролю за відбором суддів і мусить покладатися на партнерів", — зауважив юрист Фундації DEJURE Андрій Химчук.

Громадська рада міжнародних експертів - допоміжний орган Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який бере участь в оцінці доброчесності кандидатів до ВАКС та ініціює припинення участі в конкурсі недоброчесних кандидатів.

Згідно з вимогами закону "Про Вищий антикорупційний суд", до складу цієї ради можуть увійти представники міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів.