Трамп заявив про прогрес, отримавши лист від Кім Чен Ина

П'ятниця, 13 липня 2018, 02:17

Президент США Дональд Трамп отримав лист від лідера КНДР Кім Чен Ина, в якому він висловлює віру в "нове майбутнє" між Північною Кореєю і Сполученими Штатами і надію на "практичні дії".

Про це пише Reuters.

"Я твердо вірю, що сильна воля, щирі зусилля і унікальне зближення з вашою Високоповажністю, пан Президент, спрямовані на відкриття нового майбутнього між КНДР і США, безсумнівно, принесуть плоди", - написав Кім Чен Ин.

Він сподівається, що процес між двома сторонами призведе до "практичних дій" в майбутньому, хоча він не запропонував нічого конкретного і не сказав про можливу другу зустріч з Трампом.

Лідер КНДР високо оцінив Трампа за "енергійні і надзвичайні зусилля, зроблені вашою Високоповажністю, пан Президент, для поліпшення відносин між двома країнами і чіткої імплементації спільної заяви", маючи на увазі документ, підписаний на саміті 12 червня, в якому лідери домовилися про денуклеаризацію Корейського півострова.

Говорячи про лист Кім Чен Ина від 6 липня, Трамп не згадав про будь-яку роботу Північної Кореї в напрямку денуклеаризації.

При цьому в Twitter він назвав лист "дуже приємною запискою", заявивши, що "досягнуто значного прогресу".

Через кілька годин після твіту Трампа, представник Держдепартаменту США Гезер Нойєрт повідомила, що КНДР запропонувала провести зустріч з американською делегацією в неділю, щоб обговорити репатріацію останків американських солдатів, які загинули в Корейській війні в 1950-53 рр.

Раніше Північна Корея після переговорів з делегацією на чолі з держсекретарем США Майком Помпео заявила, що її рішучість відмовитися від своїх ядерних програм може похитнутися.

КНДР звинуватила американців в тому, що вони наполягають на повній, прозорій і незворотний денуклеаризації.

Варто зазначити, що лист було складено приблизно в той же час, коли проходили переговори з Помпео.

Нагадаємо, хоча Північна Корея заявила про призупинення своїх ракетної та ядерної программ, ЗМІ оприлюднили дані американської розвідки, за якими КНДР наростила виробництво ядерного палива на секретних об’єктах на території країни.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...