Хлор в Україні буде – Гройсман

П'ятниця, 13 липня 2018, 10:59

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман запевняє, що рідкий хлор для очищення питної води в Україні буде попри проблеми хімзаводу "Дніпроазот".

Про це він заявив 13 липня під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

Нардеп від фракції БПП Сергій Рудик звернув увагу Гройсмана на проблему АТ "Дніпроазот", робота якого зупинилася 15 червня через підвищення ціни на газ.

Завод - єдиний виробник рідкого хлору, необхідного для очищення питної води.

Гройсман відповів, що про проблему знає, але підприємства не можуть продавати газ за ціною нижчою за собівартість.

"На це потрібні серйозні кошти, це десятки мільярдів або сотні мільярдів. І ми зараз шукаємо можливість, в тому числі і міжнародних фінансових ресурсів, тому що Україні зараз це не по карману", - сказав прем’єр.

"Що стосується хлору, я доручив займатися цим системно віце-прем’єр-міністру Геннадію Зубко. І той план, який він мені представив, який затверджений, говорить, що  хлор в Україні буде", - відповів Гройсман.

"Дніпроазот" - це підприємство, яке виробляє реагенти для знезараження води.

6 липня "Київводоканал" заявив, що централізоване питне водопостачання в Україні опинилося під загрозою через припинення поставок та зупинку виробництва рідкого хлору на "Дніпроазоті".

Пізніше у ПрАТ "АК "Київводоканал" запевнили, що Київ достатньо забезпечений хлором, який використовують для знезараження води, тому проблем з питним водопостачанням у столиці не буде.

Альона Мазуренко, УП