Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

В Одесі "Муніципальна охорона" демонтувала парковку: постраждали журналісти

Субота, 14 липня 2018, 23:17

У центрі Одеси на одній з парковок на вул.Некрасова стався конфлікт між співробітниками "Муніципальної охорони" та журналістами.

Як повідомили у поліції Одещини, за попередньою інформацією, під час сутички, яка сталася 13 липня, "учасники інциденту розпилювали у бік своїх опонентів газ".

Радник глави поліції Одеської області Руслан Форостяк у суботу повідомив "Громадському", що двом співробітникам "Муніципальної охорони" вручили підозри через сутички з журналістами в центрі Одеси, унаслідок яких постраждали щонайменше двоє працівників ЗМІ.

За фактом інциденту поліція порушила кримінальну справу за трьома статтями Кримінального кодексу: частина 2 статті 296 (Хуліганство); стаття 171 (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів); та стаття 345-1 (Погроза або насильство щодо журналіста).

За словами радника глави поліції Одещини, 13 липня на вулицю Некрасова приїхала "Муніципальна охорона", яка за відповідним рішенням влади міста мала законні підстави демонтувати паркувальні огорожі, які належали одній з адвокатських компаній.

"Однак вони нічого не пояснили, не продемонстрували рішення та документи. А адвокатська компанія почала супротив, залучила громадськість, журналістів, тобто у них була така лінія захисту. Що спровокувало конфлікт. Тут обидві сторони несуть відповідальність та визнані такими, що порушували закон", — сказав Форостяк.

Він наголосив, що першими конфлікт спровокували власники паркувальних огорож. Поліція встановила особу, яка спровокувала сутички.

"Ця особа не має стосунку до журналістів та громадськості і зараз переховується", — наголосив радник глави поліції області.

За його словами, унаслідок сутичок щонайменше двоє журналістів звернулися по медичну допомогу — вони отримали легкі тілесні ушкодження.

"Але самі дії журналістів теж заслуговують на увагу. Вони теж діяли не найкращим чином. Один з постраждалих журналістів стояв подалі та просто висвітлював події. А інші ж були учасниками події, тобто вступали в діалог, у фізичне протистояння та також застосовували газ", — наголосив Форостяк.

У їхніх діях вбачають хуліганство. Чи будуть журналістів притягувати до відповідальності, Форостяк не відповів та послався на подальше розслідування справи.

Водночас, як заявив головний редактор газети "Нерозкриті злочини" Костянтин Слободянюк, внаслідок сутичок постраждав він та ще двоє журналістів з газети "Общественный прибой".

"Не пред'являючи жодних документів, представники КП "Муніципальна охорона" приступили до демонтажу паркувальних стовпів. У цей час на території парковки перебувало двоє моїх колег з газети "Общественный прибой". Вони брали інтерв'ю у співробітників адвокатської компанії "Редут". Буквально протягом кількох хвилин представники муніципальної охорони почали застосовувати спецзасоби у вигляді сльозогінного газу. Після цього вони почали бити ногами співробітників адвокатської компанії "Редут" прямо у мене на очах", - розповів Слободянюк.

Він зазначив, що спробував зупинити "протиправні дії" невідомих йому осіб, попередньо представившись журналістом.

"Через лічені секунди з двох сторін співробітники КП "Муніципальна охорона" застосували сльозогінний газ вже по відношенню до мене, за чим послідувало кілька ударів кийками по голові в області скроні, мене звалили на підлогу і завдали ще кілька ударів, коли я вже нічого не бачив і практично нічого не чув", - заявив журналіст.

Українська правда
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: