Брат постраждалого в Еймсбері: "Новічок" був у флаконі для парфумів

Понеділок, 16 липня 2018, 01:35

Метью Роулі, брат постраждалого від отруєння в Еймсбері Чарлі Роулі, заявив, що нервово-паралітична речовина містилась у флаконі для парфумів.

Про це повідомляє ВВС.

"Метью Роулі сказав, що його брат Чарлі, який все ще перебуває у лікарні у тяжкому стані, повідомив йому, що підібрав флакон для парфумів", - йдеться у повідомленні.

Лондонська поліція, яка веде розслідування, відмовилася коментувати цю заяву, але раніше повідомила, що знайшла маленьку пляшечку із "Новічком" у будинку постраждалого Чарлі Роулі.

Поліція Великої Британії вважає ймовірним, що, крім виявленого флакона з "Новічком", в будинку Роулі можуть бути і інші предмети, які контактували з нервово-паралітичною речовиною.

Всього у справі про отруєння було зібрано близько 400 речових доказів, йдеться в заяві Скотланд-Ярду, опублікованій 14 липня.

На даний момент не ясно, звідки взялася знайдена раніше пляшечка з "Новічком" і як вона опинилася в будинку у Чарлі Роулі.

Поліція не виключає, що в подальшому будуть виявлені й інші ємності з "Новачком" або ж заражені отрутою місця.

Розслідування може зайняти кілька місяців, заявив представник британської поліції. Слідство має намір встановити, чи належить речовина з Еймсбері до тієї ж партії, якою отруїли Сергія і Юлію Скрипалів у березні.

Громадяни Великої Британії 45-річний Чарлі Роулі і 44-річна Дон Стерджес 3 червня були доставлені в лікарню в Еймсбері з симптомами, схожими з тими, що з'являються при отруєнні нервово-паралітичною речовиною "Новічок".

Постраждалим надавалася медична допомога в тій же клініці, де лікували Сергія і Юлію Скрипалів. 8 липня лікарі констатували смерть Стерджес, 10 липня було оголошено, що Роулі прийшов до тями, його стан залишається критичним, але загрози життю немає. Потерпілий вже дав перші свідчення поліції.