Республіканці розкритикували Трампа після його заяв про Росію

Понеділок, 16 липня 2018, 21:48

Однопартійці Дональда Трампа розкритикували його виступ на прес-конференції разом з Володимиром Путіним у Гельсінкі.

Про це повідомляє Reuters.

За їхніми словами, під час прес-конференції Трамп не сказав жодного критичного слова про Росію щодо тих питань, які призвели до погіршення відносин між країнами.

Натомість він засудив "дурість" політики США, особливо рішення щодо розслідування втручання у президентські вибори Сполучених Штатів.

Спікер Палати Представників Конгресу США Пол Раян заявив, що у нього "не викликає сумнівів", що Москва втрутилася у вибори 2016 року в США, і що Трамп "повинен цінувати, що Росія не є нашим союзником".

"Немає морального еквіваленту між Сполученими Штатами та Росією, яка залишається ворожою щодо наших основних цінностей та ідеалів. Сполучені Штати повинні зосередити свою увагу на тому, щоб робити Росію відповідальною за свої вчинки та покласти край зловісним нападам на демократію", - сказав він у заяві.

Крім того, заявами Трампа був розчарований і голова республіканського комітету Сенату закордонних справ Боб Коркер.

"Коли він мав можливість захистити наші розвідувальні служби, які працюють на нього, я був дуже розчарований і засмучений еквівалентністю, яку він дозволив та тим, що Путін говорив", - розповів Боб Коркер щодо звинувачень РФ у втручанні в американські вибори.

"Коментарі президента (Трампа – УП) змусили нас виглядати, як націю, більше схожу на слабкого гравця і я у цьому дуже розчарований", - підсумував він.

Водночас екс-глава ЦРУ Джон Бреннан звинуватив Дональда Трампа у зраді.

"Виступ Дональда Трампа на прес-конференції в Гельсінкі перевищує та виходить за межі поняття "особливо тяжких злочинів і вчинків". Це не що інше як зрада. Не тільки коментарі Трампа імбецильні, він повністю у кишені Путіна. Патріоти-республіканці, де ви?", — написав Бреннан.

Сенатор Джон Маккейн назвав заяви Трампа на прес-конференції "одним з найбільш ганебних виступів американського президента за свою пам'ять".

На думку Маккейна, зустріч Трамп з Путіним у Гельсінки була "трагічною помилкою".

Сенатор вважає, що Трамп виявився не тільки нездатним, "але і таким, який не бажає встати перед Путіним".

Маккейн сказав, що Трамп і Путін, "здавалося, говорять згідно того самого сценарію", так як Трамп зробив "свідомий вибір захищати тирана".

Він наголосив, що важко підрахувати шкоду, завдану Трамповою "наївністю, егоїзмом, помилковою еквівалентністю і симпатією до автократів".

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп не став звинувачувати Росію у втручанні в президентські вибори в США у 2016 році та відмовився підтримати висновки американських спецслужб, які стверджують, що таке втручання і справді відбулося.

Марія Думанська, УП