У США затримали росіянку, її підозрюють у шпигунстві

Понеділок, 16 липня 2018, 22:46
Facebook

У Вашингтоні затримали 29-річну громадянку РФ Марію Бутіну, її підозрюють у шпигунстві на користь Росії.

Про це повідомляється у заяві міністерства юстиції США.

"29-річна Марія Бутіна, громадянка Росії, яка проживає у Вашингтоні, була арештована 15 липня 2018 року у Вашингтоні, округ Колумбія, і вперше з'явилася в неділю перед суддею Деборою А. Робінсон в окружному суді округу Колумбія Її залишили під вартою до слухань 18 липня 2018 року ", - йдеться в заяві.

Згідно з обвинувальним висновком, з 2015 року і щонайменше до лютого 2017 року Бутіна працювала за розпорядженням високопоставленої офіційної особи російського уряду, яка раніше була депутатом парламенту РФ і потім стала високопоставленим представником в Центральному банку РФ. Ця російська особа перебуває під санкціями міністерства фінансів США в квітні 2018 року.

У США заявляють, що Буніна за вказівками високопоставленого російського представника діяла, як російський агент в США. Вона розвивала відносини з американцями та інфільтрованими організаціями, які мають вплив в американській політиці з метою просування інтересів Російської Федерації.

В матеріалах справи описані деякі її дії під час кількох візитів з Росії та коли вона переїхала жити в США за студентською візою.

У документах зазначається, що вона працювала без офіційного розкриття того факту, що вона виконує обов'язки агента російського уряду, як того вимагає закон.

"Звинувачення в кримінальних скаргах є лише твердженнями, і кожен підсудний вважається невинним, доки не буде доведено його вину", - зауважують у мін’юсті США.

Максимальне покарання за відповідне правопорушення – 5 років ув’язнення.

Ім'я російської офіційної особи не називається.

Марія Думанська, УП