ЄСПЛ зобов'язав Росію виплатити компенсацію Pussy Riot за "панк-молебень"

2331 перегляд
Вівторок, 17 липня 2018, 11:39

Європейський суд з прав людини стягнув з Росії компенсації на користь учасниць групи Pussy Riot, щодо яких порушили кримінальну справу про хуліганство після акції в одному з російських храмів у 2012 році.

Про це повідомляє Meduza.

Зазначається, що суд присудив Марії Альохіній та Надії Толоконниковій компенсації у розмірі 16 тисяч євро, а Катерині Самуцевич - 5 тисяч євро.

Також російська влада зобов'язані погасити судові витрати у сумі 11,7 тисяч євро.

В ЄСПЛ постановили, що в ході розгляду кримінальної справи щодо Pussy Riot була порушена шоста статті Конвенції з прав людини, яка передбачає право на справедливий суд.

Раніше двоє членів російської протестної панк-групи Pussy Riot попросили притулку в Швеції.

Pussy Riot привернула до себе увагу світу в 2012 році після того, як її членів затримали і посадили за хуліганство після панк-молебню в храмі Христа Спасителя в Москві в знак протесту проти режиму Володимира Путіна.

Троє учасниць групи Марія Альохіна, Надія Толоконникова і Катерина Самуцевич були засуджені до двох років колонії. Згодом термін Самуцевич замінили на умовний.

Також повідомлялося, що під час фінального матчу Чемпіонату світу з футболу, який пройшов у Москві на стадіоні Лужники, чотири учасниці Pussy Riot вибігли на поле, вимагаючи звільнити політв'язнів і припинити незаконні арешти на мітингах.

Як заявили на сторінці Pussy Riot у Facebook, в останній день ЧС-2018 таким чином вони провели акцію "Міліціонер береться до Гри".

"Ми вимагаємо: звільнити усіх політичних в'язнів, не саджати за лайки, припинити незаконні арешти на мітингах, допустити політичну конкуренцію в країні, не фабрикувати кримінальні справи і не тримати людей просто так у СІЗО", - наголошується у заяві руху.

У мережі також з'явилося відео з відділку поліції, де правоохоронець, який спілкувався із затриманими, пошкодував, що "зараз не 37-й рік".

Українська правда


powered by lun.ua