Суд у Мінську дав українсько-білоруському журналісту 4 роки "хімії"

2026 переглядів
Вівторок, 17 липня 2018, 18:10

У Білорусі засудили до 4 років колонії-поселення журналіста та блогера Дмитра Галка, який останнім часом жив і працював в Україні, висвітлював події на Донбасі.

Про це повідомляє "Наша Ніва".

"Журналіста звільнили в залі суду. Поки він під підпискою про невиїзд. До місця відбування покарання його відправлять пізніше", – зазначає видання.

Один день перебування під вартою зараховується за два дні "хімії", як називають у Білорусі колонії-поселення. Галко перебував під вартою з квітня.

Його звинувачували в насильстві стосовно міліціонера. Сам журналіст провину не визнав. Він заявив, що вироком незадоволений, вважає, шо справедливо було б його виправдати.

"Я ж все одно фактично буду сидіти за 1,5 тисячі кілометрів від родини і маленького сина. Вони сподіваються, що мене відправлять на "хімію" (колонія-поселення) і про цю справу всі забудуть. Якби я сів у колонію – про мене б пам'ятали", – говорить Галко.

Раніше повідомлялось, що прокуратура просила засудити його до трьох років ув’язнення.

В листопаді 2017 року Галко отримав штраф за нецензурну лайку в громадському місці – під час святкування дня народження його сина. Правоохоронці стверджували, що Галко штовхав їх, бив по руках, в бійці нібито брав участь його син.

Після цього він разом з сином виїхав до України, де живе його нинішня дружина.

Навесні 2018 року Галко поїхав до Мінська. Його затримали 22 квітня на білорусько-українському кордоні.

Галко раніше заявляв, що поліцейський рейд пов’язаний із його професійною діяльністю.

Він звільнився з "Білоруського партизана" у 2017 році, заявляючи, що причиною для цього стало придушення білоруською владою незалежних ЗМІ.

З 2014 року журналіст жив поперемінно у Мінську та Маріуполі.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua