У США розкритикували заяву Трампа про "обмовку" щодо втручання РФ у вибори

Середа, 18 липня 2018, 02:57

Представники Демократичної та Республіканської партій США негативно оцінили заяву Дональда Трампа про те, що він обмовився і насправді погоджується із висновками американських спецслужб про ймовірне втручання РФ у президентські вибори 2016 року.

Про це повідомляє CNN.

"Президент Трамп намагався відмахнутися від того, що він сказав учора. Двадцять чотири години - занадто пізно, і у неправильному місці. Якщо Трамп не може прямо сказати Путіну, що він неправий, а ми маємо рацію, і наші розвідувальні органи праві, то це неефективно, а що ще гірше - це є ознакою слабкості.

Це говорить про те, що Путін продовжує використовувати Трампа, оскільки той не має мужності, сили, може, навіть переконання, щоб сказати в обличчя президенту РФ те, що він намагався сказати кілька хвилин тому", - підкреслив лідер демократів у Сенаті США Чак Шумер.

Водночас Джо Байден, колишній віце-президент США, наголосив, що виступ Трампа за підсумками його зустрічі з Путіним був повністю корисним саме президенту РФ.

Він вважає, що мета Путіна - "зруйнувати ліберальний міжнародний лад, створений після Другої світової війни", який допоміг західним країнам досягти процвітання та миру. Байден переконаний, що Трамп "допомагає в цьому порядку денному" Путіну.

Колишній координатор боротьби з тероризмом у Білому домі Річард Кларк, у свою чергу, заявив, що Трамп на саміті в Гельсінкі нагадував "контрольоване майно" для Путіна.

Нагадаємо, після повернення до США після зустрічі із Володимиром Путіним Трамп заявив, що насправді  погоджується із висновками американських спецслужб про ймовірне втручання РФ у президентські вибори 2016 року.

За його словами, непорозуміння нібито виникло внаслідок  використання "подвійного заперечення".

"Речення повинно було звучати "Я не бачу ніякої причини, чому б це не була б Росія", - свого роду подвійне заперечення", - стверджує президент США.

"Я думаю, що це, ймовірно, само собою прояснює речі. Я неодноразово говорив про дані від нашої розвідки про те, що росіяни намагалися втрутитися у наші вибори", - зауважує Трамп.

Крім того, він додав, що "повністю довіряє нашим спецслужбам" і пообіцяв, що його адміністрація "намагатиметься  агресивно попередити спроби РФ втрутитися у майбутні середньострокові вибори в листопаді".

Як повідомлялось, під час прес-конференції у Гельсінкі після особистої зустрічі з Путіним Трамп не став звинувачувати Росію у втручанні в президентські вибори в США у 2016 році та відмовився підтримати висновки американських спецслужб, які стверджують, що таке втручання і справді відбулося.

У 2016 році американські спецслужби дійшли до висновку, що Росія стоїть за спробами домогтися поразки Гілларі Клінтон на президентських виборах, зокрема, санкціонувавши проведення кібер-атак та кампанії із поширення фейкових новин у соціальних мережах.

Президент Росії Путін під час прес-конференції з Трампом заявив, що хотів, щоб той переміг на виборах президента США.

Однопартійці Дональда Трампа розкритикували його виступ на прес-конференції разом з  Путіним у Гельсінкі.