Суд конфіскував майже 1,5 млн гривень у священика, він намагався перевезти їх в РФ

Четвер, 19 липня 2018, 19:31

Священик Києво-Печерської лаври у потягу до Москви хотів перевезти не задекларовані 52 700 доларів. Під час огляду у нього вилучили ці гроші.

Про це повідомляється на сайті судової влади України.

"Суд першої інстанції визнав священика винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.472 Митного кодексу України (Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення), конфіскував вилучену валюту та призначив штраф у розмірі 100 % не задекларованих грошових коштів", - йдеться у повідомленні.

Однак священик і його адвокати не погодилися з цим рішенням. Вони подали апеляційні скарги на постанову місцевого суду.

Апелянти просили звільнити священика від адміністративної відповідальності і стверджували, що він "не мав наміру приховувати грошові кошти, які є пожертвами прихожан на відновлення Києво-Печерської лаври і придбання церковного начиння".

Після розгляду матеріалів справи суддя Апеляційного суду Сумської області відмовив стороні захисту в задоволенні їхніх апеляційних вимог.

Згідно з його рішенням, священик усвідомлено не задекларував кошти, які переміщував через митний кордон України.

Священик Києво-Печерської лаври, заповнюючи декларацію, зазначив, що переміщує з собою одне місце з ручною поклажею і валюту у розмірі 70 євро.

Під час опитування на кордоні він заявляв, що не мав іншої валюти, крім вже задекларованої, та інших товарів та предметів, які б підлягали обов’язковому декларуванню.

Згідно рішення суду, священика Києво-Печерської лаври визнали винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбачено ст.472 Митного кодексу та конфіскували вилучені 52 700 доларів.

"Крім того, служитель київського храму поповнить державну казну ще на 1 420 160,69 гривень у вигляді сплати штрафу за порушення Митного кодексу", - додали у суді.

Українська правда