Сміттєспалювальний завод "Енергія" в Києві призупинив прийом сміття

12397 переглядів
Неділя, 22 липня 2018, 13:40

Єдиний діючий в Україні сміттєспалювальний завод "Енергія" 22 липня призупинив прийом сміття.

Як повідомляє прес-служба "Київенерго", це пов'язано із закінченням 31 серпня дії угоди київської влади з компанією.

"Запасів твердих побутових відходів (близько 10 т), як заявили на підприємстві, досить для забезпечення планової роботи до 31 липня. А з 1 серпня завод переходить в управління міської влади як об'єкт комунальної власності", - повідомили у прес-службі "Київенерго".

Там зазначили, що протягом 17 років "Київенерго" забезпечувало близько 70% киян централізованим опаленням і гарячим водопостачанням, і весь Київ - електрикою. Крім того, компанія відповідала за безперебійну роботу двох теплоелектроцентралей, розташованих у Києві. За умовами угоди в управління "Київенерго" перейшов і сміттєспалювальний завод "Енергія".

У 2014 році на заводі "Енергія" була побудована перемичка, що з'єднала завод з міськими тепломережами.

"Тепла, отриманого під час спалювання сміття, досить, щоб забезпечити опаленням і гарячою водою близько 300 багатоповерхівок", - повідомили у "Київенерго".

Нагадаємо, у червні 2017 року Київрада ухвалила рішення "Про припинення угоди по реалізації проекту управління та реформування енергетичного комплексу Києва від 27.09.2001 між КМДА і АЕК Київенерго". Термін дії договору спливав 31 грудня 2017 р., але рішення про його припинення включало його продовження до кінця квітня 2018 р. Угоду з АЕК було продовжено до кінця опалювального сезону 2017-2018 рр.

Завод "Енергія" - єдиний діючий сміттєспалювальний завод в Україні, зведений у 1987 р. У 2000-му Київрада ліквідувала ВАТ "Завод "Енергія" та передала його основні фонди в управління "Київенерго".

Наприкінці 2017-го "Київенерго" розділилась на дві компанії. 22 грудня акціонери Київенерго вирішили виділити зі складу компанії оператора систем розподілу - "ДТЕК "Київські електромережі".

До проведення приватизації акції "Київенерго" були розділені на чотири пакети: 29% у DTEK ENERGY B.V. (Нідерланди), 25% у DTEK Holdings Limited (Кіпр), 18,3% у ТОВ "ДТЕК ЕНЕРГО" (Україна), і 25% у Фонду державного майна.

Таким чином структури олігарха Ріната Ахметова контролювали 72,3% акцій компанії. Нині вони контролюють 97,3% акцій "Київенерго".

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua