Україна запровадить санкції щодо причетних до розподілу радіочастот у Криму

Неділя, 22 липня 2018, 18:48

Україна планує запровадити санкції щодо всіх причетних до розподілу радіочастот в анексованому Росією Криму. 

Про це заявив член Нацради з питань телерадіомовлення Сергій Костинський в ефірі "Радіо Крим.Реалії".  

"Ми зібрали усю інформацію, де у Криму мовлять російські радіостанції і канали - про їхніх керівників, власників, про всіх чиновників, які розподіляли частоти між цими радіостанціями. Це 500 сторінок великого документа, фінальну версію якого ми незабаром плануємо презентувати. Усі ці люди отримають по заслугах", – заявив Костинський. 

За його словами, Нацтелерадіо співпрацює з прокуратурою АРК, СБУ, Міністерством юстиції, МЗС, Міністерством інформаційної політики у цьому питанні.

"Це наш спільний проект, ... десь у вересні ми зможемо його повноцінно представити", – додав він.

Раніше Костинський повідомив, що з жовтня 2018 року українські ЗМІ, які ведуть мовлення на окуповані території Донецької й Луганської областей, а також на територію анексованого Криму, вестимуть програми на 75% українською мовою.

У січні 2018 року президент Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції і прикордонних районах України".

Документ регулює прискорену видачу тимчасових дозволів на телерадіомовлення "на територіях, найбільш уразливих до зовнішнього негативного інформаційного впливу".

Нацрада з питань телерадіомовлення видала нові дозволи на тимчасове мовлення за спрощеною процедурою на тимчасово непідконтрольних територіях в Донецькій області і в Криму.

Дозволи на тимчасове мовлення отримали Чорноморська телерадіокомпанія (Чаплинка, Херсонська область), UA: Крим (Чаплинка, Херсонська область), 5 канал (Чаплинка, Херсонська область та Донецька область), Телеканал "Прямий" (Донецька область), Вільне радіо (Донецька область ), "Страна ЧМ" (Донецька область).