Політики "інвестували" у борги 12 мільярдів гривень за рік

4080 переглядів
Понеділок, 23 липня 2018, 14:59

Найбільше позик серед політиків торік дав народний депутат Віталій Хомутиннік, він і його дружина позичили іншим понад 408 мільйонів у перерахунку на гривні за курсом на 31 грудня 2017 року.

Принаймні такі висновки зробили аналітики проекту "Декларації" (Bihus.Info) на підставі електронних майнових декларацій політиків і державних службовців.

Рейтинг найбільших позикодавців серед чиновників і політиків
Рейтинг найбільших позикодавців серед чиновників і політиків
bihus.info

При цьому Світлана Хомутиннік, згідно з декларацією, позичила в сукупності 35 мільйонів гривень, а решту коштів дав у позику сам нардеп (у євро, доларах та гривнях).

Родина Хомутинніків дає в борг найщедріше
Родина Хомутинніків дає в борг найщедріше
Декларація Хомутинніка

Із майже 60-тисячним відставанням від Хомутинніка лідирує депутат Харківської міської ради Олександр Давтян, який володіє готелями, телеканалами й ресторанами. Треті особи заборгували їм з дружиною 12,5 мільйона доларів, або понад 350 мільйонів гривень.

Київський міський голова і колишній боксер Києва Віталій Кличко дає "кредити" в доларах і євро – у сумі він позичив валютний еквівалент 300 мільйонів гривень.

На четвертому місці "рейтингу" опинився нардеп Юрій Дерев’янко. Він позичив своєму брату Олегу 10,5 мільйона доларів.

Закриває першу п’ятірку позикодавців депутат Київської міської ради Костянтин Яловий, дружині якого заборгували 225 мільйонів гривень.

У другій п’ятірці – депутат Енергодарської міськради Запорізької області Сергій Хоролець, нардепи Ярослав Дубневич і Вадим Нестеренко, депутат Харківської облради Альберт Кононенко й і депутат Одеської облради Олег Кутаделадзе.

Загалом у 2017 році державні службовці задекларували позичених коштів на суму 12 мільярдів гривень.

І 66% усіх позик вони дали в іноземних валютах.

Раніше повідомлялося, що борги народних депутатів сукупно склали 1,5 мільярда гривень у 2017 році.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua