У Львові група поляків влаштувала "погром" на польському військовому Цвинтарі Орлят

Неділя, 29 липня 2018, 22:42

У Львові група чоловіків пошкодила щити навколо скульптур левів на території польських військових поховань в межах Личаківського цвинтаря.

Як повідомляє Zaxid.net, інформацію про інцидент поширив директор ЛКП "Музей "Личаківський цвинтар" Михайло Нагай.

За його словами, о 16:30 28 липня близько 10 молодиків спортивної статури розпочали розбирати реставраційні щити, які закривають скульптури двох левів біля арки на вході до польських військових поховань.

"Вони пошкодили щити, повиривали цілі шматки і рушили до входу. Вже на вході цих людей спробувала затримати наша охорона. Однак чоловікам вдалося вирватися за браму і там вони почали розбігатися хто куди", – повідомив Нагай.

Під час конфлікту порушників з охороною повз проїжджала машина патрульної поліції, правоохоронці спільно з охороною цвинтаря затримали одного з провокаторів.

"Чоловік польською повідомив, що вирішив "визволити левів", - зазначив Нагай. 

Затриманий - Матеуш Пасек - назвався мешканцем Кракова. Чоловік також розповів, що у групі було 9 осіб, усі вони зупинилися в одному з львівських хостелів.

За даними видання, 29 липня підозрюваний у провокації планував повернутися назад до Польщі.

29 липня у Личаківському райсуді Львова відбулося судове засідання у справі даного інциденту. 

Як повідомили у прес-службі ЛМР, затриманий громадянин Польщі визнав провину.

Суд ухвалив рішення про штраф у розмірі 85 грн за статтею "дрібне хуліганство". Також чоловік має сплатити 340 грн судового збору.

На судовому засіданні був присутній представник Генконсульства Польщі у Львові.

 
 
 
усі фото - zaxid.net

Історичні скульптури левів з цвинтаря прибрала радянська влада у 1970-х роках. Одна зі скульптур мала на щиті напис польською мовою "Zawsze wierny" ("Завжди вірний"), на іншому камені "Tobie Polsko" (Тобі, Польщо).  На одному із щитів також був герб Польщі, на іншому – герб Львова. 

Скульптури повернули на Цвинтар Орлят у грудні 2015 року, що призвело до скандалу, оскільки перевезення здійснили з ініціативи польського міністерства культури без погодження з відповідними українськими органами влади. Відтоді скульптури стояли закриті дерев'яними щитами.