Померла монахиня. Не та, яка врятувала Патріарха Філарета від замаху

27844 перегляди
Понеділок, 30 липня 2018, 06:24

Економ Патріархії монахиня Варвара померла від хвороби на 91 році життя.

Про це повідомив прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря.

"29 липня 2018 р. зранку після тривалої важкої хвороби на 91-му році життя упокоїлася ігуменя Варвара (у миру – Віра Сергіївна Бороніна), в минулому – насельниця Кременецького і Корецького монастирів, економ Українського екзархату та Київської Патріархії", - написав він у facebook.

"Українська правда" спершу помилково написала, що ця монахиня врятувала Патріарха Філарета від замаху. Жінка, що померла, вже кілька років була прикута до ліжка й не залучалася до активної роботи. Ми перепрошуємо в читачів за помилку.

Ранком 30 липня, о 9 годині, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолить заупокійну Божественну літургію та чин відспівування.

Поховання відбудеться на чернечому кладовищі біля Свято-Миколаївського храму в с. Мощун Києво-Святошинського району Київської області.

Раніше повідомлялось, що заштатний єпископ Української православної церкви Київського патріархату Севастіан (в миру Возняк Михайло Ярославович) готувався до вчинення замаху на Патріарха Київського Філарета.

25 травня 2018 р. він разом зі своїм сином ввечері в неприйомний час у світському одязі увійшов до резиденції Патріарха Філарета та мав намір потрапити до його особистих покоїв.

Почувши, що хтось пройшов коридором, з дверей кухні вийшла економ Патріархії монахиня Варвара, на яку вказаний єпископ Севастіан (Возняк) відразу напав, спрямувавши їй в обличчя сльозогінний газ із заздалегідь приготовленого балончика.

"Слідством, проведеним правоохоронними органами, встановлено обставини, які дають підставу стверджувати обдуманість вказаних злочинних дій та завчасне приготування до них", - зазначили в УПЦ КП.

На засіданні Священного Синоду ухвалили вважати такі дії замахом на Філарета.

УП, виправлено

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua