У Києві встановлюють 11-метровий пам’ятник Іллі Муромцю

Вівторок, 31 липня 2018, 09:27

Наприкінці цього тижня в парку "Муромець" у Києві відкриють пам’ятник богатирю Іллі Муромцю.

Про це повідомив столичний міський голова Віталій Кличко у Facebook.

30 липня Ілля Муромець вже доїхав на Труханів острів.

У понеділок зранку скульптура, яку в розібраному вигляді завантажили на великий тягач, вирушила Києвом з ливарні до парку "Муромець".

За словами Кличка, "це буде унікальний пам'ятник, створений за найсучаснішими технологіями".

Як створювали пам’ятник Іллі Муромцю
Як створювали пам’ятник Іллі Муромцю

"Працював над ним молодий талановитий скульптор Володимир Журавель. А позував для образу богатиря Василь Вірастюк", – зазначив мер.

 
 

"Вже наприкінці тижня в парку "Муромець", де облаштували першу чергу зони відпочинку, можна буде оцінити величного Іллю Муромця. Адже пам'ятник буде 11 метрів заввишки – разом з пагорбом і гранітним постаментом", – заявив він.

 
Пам’ятник Іллі Муромцю

Як повідомляється на сайті Кличка, пам'ятник богатирю часів Київської Русі Іллі Муромцю створили за унікальною технологією, що до цього не використовували для скульптур такого великого розміру.

 

"Частини для форм скульптури, які потім заливали бронзою, спочатку виготовили за допомогою 3D принтера. Таку унікальну технологію запропонував молодий скульптор Володимир Журавель, який працював над Муромцем", – йдеться у повідомленні.

 

"З роботами Журавля кияни уже знайомі. Зокрема, це усім відома композиція із скульптур дітей на Поштовій площі", – додав Кличко.

 

Раніше мер пояснював, чому виникла ідея встановити в Києві пам’ятник Муромцю:

 

"Ілля Муромець, який, за переказами, народився під Черніговом, служив князю Володимиру, охороняв місто Київ і похований у Києво-Печерській лаврі, – це наш богатир, це наша історія. Яку сьогодні, на жаль, намагаються у нас поцупити".

 

"Тому Муромець стоятиме в Києві, на території Труханового острова, там, де колись розташовувалася дружина князя Володимира!", – констатував Кличко.

Українська правда