РФ - агресор, Україна - жертва: У Вашингтоні підготували пам'ятку Трампу перед візитом до Європи

П'ятниця, 6 липня 2018, 02:12

Аналітичний центр Heritage Foundation, який називають близьким до Адміністрації США, підготував спеціальну пам'ятку президенту Дональду Трампу щодо позиції Америки стосовно НАТО, України та Росії.

Пам'ятку, адресовану Трампу перед його робочою поїздкою до Європи, де він візьме участь у саміті НАТО та проведе зустріч із президентом Росії Путіним, аналітичний центр оприлюднив на офіційній сторінці у Twitter.

У твіті, в якому організація тегнула Трампа, йдеться наступне: "Ось що треба пам'ятати перед мандрівкою Дональда Трампа до Європи:

  • Росія це агресор, а Україна - жертва.
  • Крим належить Україні.
  • Війська США та НАТО у Європі служать національним інтересам США.
  • Європейці повинні витрачати більше на оборону.
  • Дії Путіна вказують на те, що йому не можна довіряти."

Водночас посол США у Москві Джон Хантсман написав у Twitter, що Трамп обговорюватиме з Путіним "шкідливу діяльність" Росії.

"Президент вірить, що покращення стосунків з Росією піде на користь і США, і Росії, але м’яч насправді знаходиться на російському полі і президент не зніматиме з Росії відповідальність за її шкідливу діяльність", - заявив посол.

Нагадаємо, зустріч лідерів США та РФ відбудеться 16 липня у Гельсінкі.

Трамп висловив сподівання, що зустріч із Путіним буде "чудовою", а говорячи про теми спілкування із Путіним, зазначив: "Світ має почати жити дружно". 

Прес-секретар Путіна заявив, що президенти обговорять "цілий ряд дуже непростих питань".

Трамп у свою чергу заявив, що на зустрічі з Путіним порушить питання втручання Росії в американські вибори, обговорить конфлікти в Сирії та Україні та інші міжнародні проблеми.