Пєсков розповів, про що говоритимуть Путін і Трамп

П'ятниця, 29 червня 2018, 18:59

Президенти РФ і США Володимир Путін і Дональд Трамп на зустрічі в Гельсінкі 16 липня обговорять "цілий ряд дуже непростих питань".

Про це 29 червня повідомив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, пише ТАСС.

"На зустріч багато хто чекає, (на зустрічі) чекає дуже серйозна розмова з дуже непростих питань", - заявив він і додав, що до саміту в Гельсінкі йде "серйозна підготовка".

Також Пєсков зазначив, що на зустрічі з Трампом президент РФ "буде готовий заявити про невтручання Росії у вибори в США, якщо тема буде піднята американською стороною".

"Якщо ця тема буде підніматися з боку президента США, то, безумовно, російський президент буде готовий ще раз повторити, що РФ не мала і не могла мати ніякого відношення до того, навколо чого розгортаються такі інсинуації", - повідомив він.

"Президент Путін з самого початку говорив, що Росія зацікавлена ​​і готова розвивати відносини і йти шляхом нормалізації відносин з США у тій мірі, в якій це готові робити наші американські візаві", - додав Пєсков.

Раніше США та РФ підтвердили місце та час проведення зустрічі лідерів країн: саміт відбудеться 16 липня у Гельсінкі.

Президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що зустріч із Путіним буде "чудовою", а говорячи про теми спілкування із Путіним, зазначив: "Світ має почати жити дружно". 

Нагадаємо, перед вильотом на саміт G7 президент США Дональд Трамп підтримав повернення Росії до клубу найбільш впливових держав світу.  У свою чергу європейські члени  G7 переконані, що це неможливо, доки не буде вирішене українське питання.

У свою чергу президент РФ Володимир Путін заявив: він розраховує на те, що Трамп виконає свою передвиборчу обіцянку щодо поліпшення російсько-американських відносин.

У США розслідують можливе втручання РФ у вибори в США у 2016 році. Справу веде колишній директор ФБР, спецпрокурор Роберт Мюллер, який, зокрема, перевіряє зв’язки членів штабу Трампа з Росією.

Сам Трамп називає розслідування Мюллера "полюванням на відьом" і заявляє про відсутність змови представників його штабу з росіянами.

Путін у свою чергу заявляв в інтерв'ю телеканалу NBС, що у президентські вибори в США могли втрутитися українці, татари чи євреї, але не Кремль.

Він також прокоментував звинувачення 13 громадян Росії і 3 російських компаній у спробі вплинути на результати виборів в США, пред'явлене спецпрокурором Робертом Мюллером.

"Що з того, що вони росіяни? З чого ви взяли, що російська влада, включно зі мною, дали комусь дозвіл на це?...", - зазначив Путін.

Адвокат Трампа Рудольф Джуліані заявив, що розслідування щодо ймовірних зв'язків штабу Трампа із Кремлем саме має стати предметом розслідування.

Разом з тим у червні 2018 р. Мін'юст США передав Палаті представників США понад тисячу нових засекречених документів у справі про можливе втручання РФ у вибори в США у 2016 році.

Усі новини...