Ющенко згадав, як погрожував достроковими виборами через "ширку"

Понеділок, 13 серпня 2018, 13:19

Третій президент України Віктор Ющенко каже, що у 2009 році відповів на таємний договір про широку коаліцію між Віктором Януковичем та Юлією Тимошенко погрозою дострокових виборів президента.

Про це він розповів в інтерв’ю "Українській правді".

"Ширка" — це фракція, а в "ширки" був дорожній план. Один з них — це зміна Конституції. Вони написали Конституцію і принесли її мені. Тимошенко принесла, щоб я вніс цю Конституцію", – розповідає Ющенко.

"Це перерозподіл влади на два терміни президента і два терміни прем'єр-міністра. Що Тимошенко гарантує Януковичу вибори в парламенті, а Янукович гарантує поділити силовиків", – пояснює він.

Третій президент зазначає, що у відповідь на таку пропозицію висунув ультиматум:

"Я послав Івана Степановича Плюща, царство йому небесне, до Януковича з таким посланням, бо він йшов на поводу… Попросив передати одне — якщо цей текст Конституції як проект появиться в парламенті, бо Януковича могли купити тільки виборами в парламенті на президентство, я оголошу дострокові президентські вибори".

"Ніхто по цій Конституції, що ви написали, у президенти не піде. Ви будете йти до людей, пояснювати їм, аргументувати, але за кулісами обрати президента в Україні я не дозволю", - зазначає Ющенко.

Більше про політичні вподобання, відносини з олігархами та нинішнім главою держави Петром Порошенком читайте в інтерв'ю Ющенка: "Тимошенко і Янукович — два чоботи з однієї пари".

Читайте також: "ШиркаГейт". Як Тимошенко і Янукович збиралися правити разом до 2029 року

Українська правда
Усі новини...