У Львові подружжя судді і митника засипали "нерухомими" подарунками – ЗМІ
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Наталія Сподарик разом із чоловіком-митником отримали в подарунок не одну сотню квадратних метрів нерухомості.
Про це йдеться у розслідуванні ресурсу Prosud, що є проектом "Автомайдану".
Як з'ясували автори публікації, все життя суддя працює виключно на державних посадах, держслужбовцем є і її чоловік - Петро Гріндзяк, який працює на Львівській митниці.
![](http://img.pravda.com/images/doc/c/1/c114f96-1.jpg)
Після аналізу декларацій Сподарик за 2013-2017 роки, складається враження, що її з чоловіком доходи – це винятково зарплата. У підсумку, згідно з декларацією, за 5 років Сподарик отримала від держави 958 тисяч гривень, її чоловік - удвічі менше – 518 тисяч.
Проте заощадження родина має немалі - станом на 2017 рік у готівці подружжя зберігає в іноземній і українській валюті понад 1 млн гривень.
З нерухомості суддя декларує будинок і квартиру у Львові на 418 і на 135 кв. м відповідно, а також 2 земельні ділянки у Львові на 1000 та 235 кв. м відповідно.
![](http://img.pravda.com/images/doc/b/2/b2c15d1-4.jpg)
Чоловік Петро Гріндзяк з батьками та братом володіє також квартирою на 52 квадратів у Львівській області.
Також Сподарик має право користування автомобілями Mercedes Benz ML 350 2011 року випуску та Audi Q7 2015 року, які належать її батькам.
![](http://img.pravda.com/images/doc/c/d/cd80c0b-5.jpg)
Автори розслідування кажуть, що такі значні статки при порівняно малій зарплаті є наслідком дарування, зокрема, подружжя отримало в подарунок будинок і квартиру у Львові. Останній об'єкт нерухомості подарував навіть не родич, а "близький друг батьків чоловіка, який покинув Україну".
"Більшість є подарунком. Вже традиційно друзі та родичі суддів – доволі щедрі дарувальники", - пояснюють розслідувачі.
За їхніми даними, минулого тижня (6-10 серпня) Вища кваліфікаційна комісія суддів України визнала суддю Сподарик такою, що відповідає посаді й може надалі здійснювати правосуддя.