Гройсман: ЦВК гальмує децентралізацію

2175 переглядів
Середа, 15 серпня 2018, 19:11

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман вважає, що Центральна виборча комісія своїм рішенням заблокувала жовтневі вибори в об’єднаних територіальних громадах.

Про це він написав у Facebook.

"ЦВК прийняла рішення, яке унеможливило проведення в жовтні виборів у новоутворених об'єднаних громадах. Це рішення створює ризик гальмування децентралізації", - вважає Гройсман.

За його словами, він прийшов в уряд саме заради проведення децентралізації.

Крім того, прем’єр назвав об'єднання громад "ініціативою знизу" і написав, що неприпустимо створювати додаткові бар’єри громадянам, які йдуть шляхом децентралізації.

"Закликаю ЦВК переглянути своє рішення і знайти можливість сприяти проведенню виборів в тих громадах, де вони були заплановані", - додав він.

9 серпня ЦВК звернулася до правового комітету ВР для роз'яснень неузгодженостей у законодавстві про референдуми.

На думку ЦВК, виникла "правова колізія", тому що Конституційний Суд у 2018 році визнав неконституційним закон "Про всеукраїнський референдум" від 2012 року.

Після цього виникла невизначеність дії закону "Про всеукраїнський та місцеві референдуми" 1991 року, який було скасовано вказаним законом.

У ЦВК постановили, що треба внести необхідні зміни до законодавчих актів, щоб усунути неузгодженості.

Рішення ЦВК також прокоментував Комітет виборців України.

У комітеті повідомили, що, якщо ЦВК до 17 серпня не прийме рішення про призначення виборів, вони не відбудуться в жовтні 2018 року.

"Їх роз'яснення (комітету ВР - УП) не мають статусу офіційного тлумачення. Ці питання віднесено до компетенції Конституційного суду. Тому наявність чи відсутність роз'яснень Комітету ВР ніяким чином не має впливати на призначення ЦВК виборів", - заявили у комітеті виборців.

Так, на жовтень 2018 року було заплановано вибори в понад 100 об'єднаних громадах, в яких проживає 1 млн осіб.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua