Муженко розповів, як змінилися сили противника з початком ООС

Четвер, 16 серпня 2018, 13:15

Начальник Генштабу Збройних сил Віктор Муженко заявив, що за лінією розмежування в лавах російських регулярних військових формувань близько 32 тисяч людей.

Про це він сказав в інтерв’ю ВВС Україна, оприлюдненому 16 серпня.

"Там є російські регулярні військові формування, переформатовані ще в кінці 2014 та у 2015 році на перший та другий армійські корпуси. Загальна чисельність цих військ - близько 32 тисяч людей. Також є понад 700 танків, гармати, артилерійські системи", - пояснив очільник Генштабу.

За його словами, наразі на Донбас заходять колони з Росії, які перевозять "матеріальні засоби", в тому числі боєприпаси.

"Це не угрупування "ЛНР/ДНР", це регулярні підрозділи, які по своїй системі управління підкоряються штабу восьмої загальновійськової армії, що дислокується в Новочеркаську", - сказав Муженко.

Також на стороні бойовиків військовослужбовці регулярних ЗС РФ.

Муженко вважає, що вирішення ситуації на Донбасі лежить в політичній площині, але наразі це гарячий конфлікт.

Крім того він зазначив, що українська армія готується до відбиття повномасштабної агресії.

27 липня в ООС повідомили, що російські збройні формування звезли танки і артилерію поблизу лінії розмежування сторін на Донбасі.

Збільшення військового контингенту зі сторони бойовиків також фіксувала спеціальна моніторингова місія ОБСЄ.

Зокрема, у ніч на 8 серпня безпілотник ОБСЄ зафіксував колони вантажівок, які в'їжджали в Україну з боку РФ, поза КПП.

СММ також зафіксувала в ОРДЛО новітні засоби протиповітряної оборони та радіоелектронної боротьби російського виробництва.

На думку секретаря РНБО Олександра Турчинова, якщо Росії не вдасться вплинути на результати наступних президентських та парламентських виборів в Україні, то агресор піде у військовий наступ.

powered by lun.ua