Омелян: Після закриття залізниці до Росії, потяги спрямуємо до країн ЄС

11495 переглядів
П'ятниця, 17 серпня 2018, 12:55

Після зупинення залізничного сполучення з Росією потяги, які використовували на цьому напрямку, спрямують на захід, для підвезення громадян до країн Європейського союзу.

Про це на прес-конференції 17 серпня заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

"Усі ці поїзди, що використовуються для сполучення з РФ, можуть бути спокійно застосовані для внутрішнього переїзду українських громадян. Чи у напрямку курортів, чи на інших напрямках, де вони затребувані", - сказав Омелян.

Він наголосив, що після закриття сполучення з Росією залізниця не понесе збитків.

"Ці потяги будуть генерувати такий самий, або навіть більший прибуток на внутрішніх перевезеннях і сполученні на захід України – до країн ЄС. Тому збитків не буде взагалі. Ці всі поїзди не будуть стояти у відстійниках, вони будуть працювати і приносити прибуток "Укрзалізниці"", - сказав Омелян.

За його словами, з 2013 року пасажиропотік до Росії скоротився з 4 мільйонів осіб до 800 тисяч.

"Кажуть, що там є певна кількість заробітчан. Але якщо ви хочете працювати – то є достатньо робочих місць в Україні. Якщо ви хочете працювати закордоном – будь ласка, є країни ЄС. Там ви отримаєте більші гроші, комфортніші умови, в безпеці, захищеність своїх прав. Росія цих гарантій не дає. Будь-який українець під надуманими приводами може бути заарештований, затриманий і навіть убитий", - сказав Омелян.

Він наголосив, що "люди повинні інтегруватися в ЄС", а "в Росію їздити нічого".  

Разом з тим Омелян не уточнив, коли ж буде закрите залізничне сполучення з Росією.  

Як повідомлялося, Мінынфраструктури підготувало низку пропозицій щодо протидії Росії в рамках її діяльності в Азовському басейні і на окупованих територіях, включаючи припинення пасажирського сполучення.

Омелян заявив, що "до Москви будуть ходити тільки ведмеді".

Ірина Балачук, УП

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua