Луценко підписав догану Холодницькому

П'ятниця, 17 серпня 2018, 13:39

Генпрокурор Юрій Луценко підписав наказ про догану керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому.

Про це "Українській правді" повідомила речник генпрокурора Лариса Сарган.

"По Холодницькому (Луценко – ред.) підписав (догану – ред.), - сказала вона.

Сам генпрокурор повідомив УП, що підписав наказ ще 16 серпня.

Водночас на питання, чи підписав Луценко наказ про догану, яку його заступник Юрій Столярчук отримав від КДКП за незаконне виведення зі справи Віктора Пшонки підозрюваної в земельному рейдерстві ще в листопаді 2017 роцу, Сарган відповіла:

"Догана Столярчуку була 10 місяців тому, він через Верховний суд скасував догану".

"Українська правда" запитувала у Холодницького, чи буде він оскаржувати догану Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, він відповів, що подумає про це, коли прочитає весь текст догани. Але натомість пішов у тривалу відпустку.

Як повідомлялося, 26 липня комісія прокурорів вирішила притягнути до дисциплінарної відповідальності та накласти на Холодницького стягнення у вигляді догани.

Догану Холодницькому винесли на основі свідчень прокурорів САП та людей, пов'язаних із матеріалами прослуховування з його кабінету. Зокрема, очільник САП спілкувався з потенційними свідками та суб’єктами, в яких мали проходити слідчі дії, Холодницький давав рекомендації у свідченнях, закрив справу проти екс-керівниці НАЗК Наталі Корчак, а також виходив за межі етичних норм у розмовах з підлеглими.

Директор НАБУ Артем Ситник надсилав заперечення на висновок КДКП і вимагав звільнення очільника САП.

На його думку, провина Холодницького очевидна.

Пізніше стало відомо, що НАБУ оскаржило догану Холодницькому у Верховному суді.

Читайте також: Злочин без кари. Висновок у справі Холодницького 

Ірина Балачук, УП
Усі новини...