Луценко каже, що не мав підписувати догану своєму заступнику

5802 перегляди
П'ятниця, 17 серпня 2018, 18:14

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявляє, що не підписував догану своєму заступнику Юрію Столярчуку через її оскарження в суді.

Про це Луценко сказав в інтерв’ю "Українській правді", яке буде невдовзі оприлюднене на сайті.

"Він оскаржив у суді, суд зупинив це рішення (Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів – УП)", – пояснив генпрокурор.

Він додав, що зрештою Столярчук виграв суд, який вирішив, що догана була незаконною.

"Якщо суд скасував рішення КДКП, то як я його маю покарати?.. Ми ж з вами домовилися, що як і в кожній європейській країні, призначення, звільнення і дисциплінарні стягнення мають робити не одноосібно… Для цього була проведена конференція, потім з'їзд – всі прокурори, на якому обрали раду прокурорів і КДКП", – зазначив Луценко.

Очільник ГПУ сказав, що в окремих випадках не згоден з рішенням КДКП, не уточнивши, якими саме.

Водночас, у КДКП "Українській правді" говорили, що суд не зупиняв дію рішення про догану, і весь час до скасування, тобто протягом 5 місяців, воно було чинним.

В Єдиному реєстрі також оприлюднена ухвала суду від 3 січня. Тоді Столярчук дійсно просив зупинити рішення комісії, поки суд остаточно не вирішить, чи було воно законним. Однак заступнику Луценка в цьому проханні відмовили, зазначивши, що рішення КДКП не підлягають зупиненню.

У свою чергу, прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган у коментарі УП запевнила, що Луценко не мав підписувати догану, поки тривало її оскарження.

"Генеральному прокурору доповіли, що оскільки справа перебуває в суді, то він не може підписувати… Він діє так, як вимагає закон", – стверджує Сарган.

У серпні 2018 року журналісти "Bihus.info" писали, що генпрокурор Юрій Луценко вже 9-й місяць не підписує наказ про догану Столярчуку.

Але пізніше стало відомо, що суд скасував догану Столярчуку ще 26 квітня 2018 року.

Наразі  КДКП оскаржує рішення суду, апеляцію мають розглянути у вересні.

Заступник Луценка отримав догану від комісії прокурорів за те, що незаконно вивів зі справи Віктора Пшонки підозрювану у земельному рейдерстві.

Роман Кравець, Соня Лукашова, УП

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua