Нове керівництво "112 Україна" пов’язане з Медведчуком – ЗМІ

Понеділок, 20 серпня 2018, 16:27

Новий генпродюсер телеканалу "112 Україна", якого призначили після зміни власника, пов’язаний із кумом президента Росії Віктором Медведчуком.

Про це йдеться у розслідуванні програми "Схеми".

Так, у квітні 2018 року 99% власності каналу стали належати швейцарській фірмі АТ "Плірофоріес АГ". Нею володіє громадянин Німеччини Едуард Катц.

"Натомість на справжнього власника вказує новий менеджмент, який прийшов на канал цього літа і має тісні зв’язки з політсилою Віктора Медведчука", – зазначають журналісти.

Едуард Катц проживає у маленькому селищі Кюнцелль у центральній частині Німеччини.

За інформацією журналістів, у його родини є лише один бізнес – фірма Exclusive Cars Katz, що продає уживані автомобілі.

Наразі на її сайті представлені 13 автівок середньою вартістю у 40 тисяч доларів.

"Важко уявити, як із цього бізнесу можна було б придбати український телеканал… Про стиль життя німецького подружжя можна скласти уявлення з їхніх публікацій у соцмережах", – йдеться в розслідуванні.

 
 

Сам Катц обіцяв надати журналістам письмовий коментар, однак перестав відповідати на їхні дзвінки та повідомлення.

Водночас, видання стверджує, що знайшло "конкретні свідчення, що вказують на зв’язок телеканалу "112 Україна" з лідером проросійської організації "Український вибір" Віктором Медведчуком".

Йдеться про нового генерального продюсера, 30-річного Артема Марчевського. Телеканал повідомив про його призначення на початку червня.

Марчевський у 2015 році балотувався до Київської міськради від партії "Право народу".

 

Очолював її Віктор Чорний. Він же претендував на посаду міського голови.

"Публікації і світлини групи у мережі Facebook партії "Право народу", яку досі адмініструє сам Віктор Чорний, натякають на те, хто є справжнім політичним лідером для цієї сили", – пишуть журналісти.

 

Зазначається, що Чорний у 2013 році від імені "Українського вибору", очолюваного Медведчуком, висловлювався про необхідність референдуму щодо підтримки вступу України в тодішній Митний союз під егідою Росії.

Крім того, Чорний – віце-президент Федерації бойового самбо в Україні. Її почесним президентом є кум Володимира Путіна.

Чорний також очолює "Детективне охоронне агентство "Шторм". За даними видання, саме на цю фірму зареєстровані автомобілі, якими користуються охоронці Віктора Медведчука.

Новий генпродюсер свій зв’язок із ним коментувати не став.

"В "Українського вибору" не знайшлося часу для спілкування зі "Схемами", прес-секретар у відповідь на запитання надіслав посилання на публікацію газети "Вести", де Віктор Медведчук заперечує, що купував "112 Україна", – зазначається в розслідуванні.

Раніше журналістка "Схем" Наталія Седлецька у Facebook повідомила, що "112" в односторонньому порядку розірвав співпрацю з Радіо Свобода.

"Впевнена, що це напряму пов'язано з приходом на канал нового власника", – написала вона.

У кінці липня Медведчук прийняв запрошення вступити в партію "За життя" Вадима Рабіновича і очолити напрямок щодо "відновленню миру" з Росією.powered by lun.ua