Полозову не дали доступу до відео у справі Веджіє Кашка

Четвер, 23 серпня 2018, 11:39

Адвокату Миколі Полозову, який проводить незалежне розслідування загибелі ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка, відмовили в доступі до відеоматеріалів у її справі.

Полозов розповів Крим.Реалії, що мова йде про оперативну зйомку ФСБ затримання кримськотатарських активістів Асана Чапуха і Бекіра Дегерменджи і відео розтину Веджіє Кашка.

Адвокат уточнив, що йому не надала відео старший слідчий слідчого відділу у Київському районі Сімферополя Надія Балашова.

"Буквально напередодні я спілкувався зі слідчим Балашовою – вона мені сказала, що, мовляв, приходьте, дивіться, матеріали є в канцелярії Слідчого комітету по Київському району. Але коли я приїхав, з'ясувалося, що цих відео там немає. Їх нібито витребували в Головне слідче управління Слідчого Комітету з Криму", – розповів адвокат.

Полозов зазначає, що це вже другий випадок, коли слідство обмежує його в доступі до матеріалів перевірки за фактом загибелі Кашка.

"Мені здається, це гра з боку слідства, для того щоб максимально ускладнити доступ до матеріалів. Влада максимально покриває своїх силовиків і створює усілякі бюрократичні перепони. На самому початку, коли я тільки домагався доступу до цих матеріалів, слідчий мені говорила, що їх направили в прокуратуру. Тепер, виявляється, їх вимагав Слідком", – пояснює адвокат.

Також Полозов розповів, що відеозапис, який йому не дали подивитися, потрібен для підготовки альтернативної судово-медичної експертизи.

"Цей запис ляже в основу підготовки питань перед експертами, які проводитимуть альтернативну експертизу і спробують з'ясувати, чи є причинно-наслідковий зв'язок між смертю Кашка і діями міліціонерів під час затримання", – розповів він.

Якщо адвокату не нададуть можливість подивитися відеозапис, він має намір знову подавати скаргу в підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя на бездіяльність слідчого Балашової.

23 листопада 2017 року Сімферополі російські силовики затримали групу кримських татар – Кязіма Аметова, Асана Чапуха, Руслана Трубача і Бекіра Дегерменджи.

Їх підозрюють у вимаганні коштів у громадянина Туреччини Юсуфа Айтана. Під час затримання російськими силовиками стало зле ветерану кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка. Пізніше жінка померла.