Порошенко: від "Слава Україні!" ворогів корчить, як чортів від ладану

П'ятниця, 24 серпня 2018, 11:59

Президент Петро Порошенко найближчим часом подасть до Верховної Ради законопроект про зміни до військових статутів, які вводять нове військове вітання в ЗСУ "Слава Україні" та "Героям слава".

Про це він заявив у виступі з нагоди Дня незалежності.

Порошенко підкреслив, що на початку параду міністр оборони Степан Полторак вперше в історії вітав учасників словами "Слава Україні".

"Серед наших символів є не лише прапор, герб і гімн, про які написано в Конституції, але й національне гасло "Слава Україні! Героям слава". Від нього ми почуваємо колосальне піднесення, а наших ворогів корчить, як чортів від ладану", - сказав президент.

За його словами, це привітання "саме увійшло в наше життя, а тепер настав час надати йому силу закону".

"Ось чому подаю до Верховної Ради законопроект про зміни до військових статутів, згідно якого це гасло стане головним вітанням у Збройних Силах України", - зазначив Порошенко.

Крім того, він почав свій виступ з цитування "Маршу нової армії", який вперше пролунав на військовому параді:

"Зродились ми великої години

З пожеж війни і полум’я вогнів.

Плекав нас біль за долю України,

Зростив нас гнів і лють на ворогів".

За словами Порошенка, марш створили на основі легендарної пісні, написаної наприкінці 20-х років минулого століття.

Як повідомлялося, 5 лютого у Верховній Раді був зареєстрований законопроект № 7549, який запропонував законодавчо закріпити військові привітання "Слава Україні", "Героям слава".

Ініціатором законопроекту виступив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

7 серпня міністр оборони Степан Полторак заявив, що президент Петро Порошенко доручив розробити законопроект, який замінить військове вітання в ЗСУ з радянського на "Слава Україні" та "Героям слава".

Катерина Тищенко, УП
powered by lun.ua