25.06

Банківський форум

Соціологи зафіксували в РФ ріст ксенофобських настроїв - росЗМІ

Понеділок, 27 серпня 2018, 09:05
Соціологи зафіксували в РФ ріст ксенофобських настроїв - росЗМІ

За останній рік частка росіян, які виступають за обмеження проживання в країні представників окремих національностей, різко зросла, як і частка громадян, які схвалюють ідею "Росія для росіян".

Це випливає з опитування, проведеного соціологами "Левада-центру", дані якого публікують "Ведомости".

Рейтинг "небажаних" етносів очолюють цигани (зростання з 17 до 32%), китайці (з 15 до 31%) і в'єтнамці (з 12 до 26%). Щодо українців, опитані громадяни РФ частіше виступають за обмеження їхнього проживання в РФ, ніж у 2017 році (8% минулоріч, 17% - у 2018-му).  

 

Ідею "Росія для росіян" схвалюють 19% (зростання з 10%), підтримка якої знижувалася з 2014 року. 

39% опитаних лояльно ставляться до дискримінаційних оголошень про здачу житла або про роботу (найбільше таких відповідей у Москві - 63%).

Кількість респондентів, які вважають, що уряд має обмежувати приплив мігрантів, зросла з 58 до 67%.

Як зазначила соціолог "Левада-центру" Карина Піпія, в цілому рівень етнофобії за рік виріс на 12 п.п., а частота вибору тих чи інших "неросійських" позицій збільшилася у 1,5 рази.

"Спектр неприязного ставлення розширився. Пояснити зростання ксенофобії можна перенаправленням на колективне іншого роздратування, викликаного невдоволенням пенсійною реформою і погіршенням споживчих і соціальних настроїв", - пояснила вона.

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: