Слідство ще з’ясовує, що могло підштовхнути строковика застрелитися у "Десні"

Понеділок, 27 серпня 2018, 14:16

У справі про ймовірне самогубство солдата строкової служби у навчальному центрі "Десна" призначено низку експертиз та допитів.

Про це повідомляє прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України.

7 серпня приблизно о 20:50 на об’єднаних складах озброєння військової частини виявили тіло солдата строкової військової служби 1997 р. н., стрільця роти охорони однієї з військових частин, із вогнепальним пораненням голови.

Огляд місця події вказав, що солдат, імовірно, сам зарядив "чергою з автомата" собі в голову.

"Такі висновки зроблені з положення тіла загиблого, розташування зброї та гільз (розліт до 0,5 м), часу, потрібного для відстрілу набоїв (а саме – 1,5 секунди), а також відсутності слідів боротьби, переміщення або волочіння трупа тощо", – йдеться в повідомленні.

"Допитані військовослужбовці, які проходили службу із загиблим та безпосередньо перебували у караулі з ним у день загибелі, показали, що загиблий був у доброму настрої, на сімейні проблеми не скаржився, нестатутні заходи до останнього впродовж військової служби не застосовувалися", – додає військова прокуратура.

"Наявність конфліктів його зі співслужбовцями чи командуванням частини на даний час слідством не встановлена", – уточнює відомство.

За поданням військової прокуратури Деснянського гарнізону Центрального регіону України призначена судова почеркознавча експертиза для встановлення авторства передсмертних записок.

Суд задовольнив клопотання про призначення судово-медичної експертизи, а клопотання про призначення судової балістичної експертизи – ще на розгляді.

Також на даному етапі "планується завершити допити співслужбовців загиблого про наявність нестатутних взаємовідносин у підрозділі, наявність скарг на сімейні або інші життєві проблеми, допити родичів про наявність скарг на військову службу, співслужбовців, відношення у колективі, інших обставин, що могли змусити його піти із життя".

Досудове розслідування триває.

Українська правда
powered by lun.ua