Представництво України при СНД закрилося – Лебедєв

4045 переглядів
Вівторок, 28 серпня 2018, 12:06

Представництво України при статутних органах Співдружності Незалежних Держав було закрито в серпні.

Про це заявив журналістам у вівторок у Мінську голова Виконавчого комітету - виконавчий секретар СНД Сергій Лебедєв, повідомляє 28 серпня російський "Інтерфакс".

"Ми з жалем констатуємо, що в серпні місяці було закрито представництво України при статутних органах Співдружності", – сказав Лебедєв.

Разом з тим, голова виконкому зазначив, що "контакт з Україною залишається".

"Ми здійснюємо його в Мінську через посольство України в Республіці Білорусь. Там виділений спеціальний співробітник", – пояснив він.

"Я в цьому трагічного нічого не бачу, тому що у нас десять років тому така ситуація була", – заявив Лебедєв.

За його словами, тоді радник одного з посольств поєднував свою діяльність в дипмісії з представленням інтересів своєї країни при статутних органах СНД.

"Я все-таки сподіваюся, що Україна збереже свою присутність у Співдружності", - підкреслив Лебедєв.

При цьому він повідомив, що Україні буде направлено запрошення для участі в засіданні ради глав урядів СНД, яке пройде в Астані 2 листопада.

"Україна не вийшла зі складу Співдружності, вона де-юре залишається державою учасником, тому ми всі документи їй направляємо і запрошення", – заявив Лебедєв.

19 травня президент України Петро Порошенко підписав указ, яким увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про остаточне припинення участі України у роботі статутних органів СНД.

Читайте також: "Україна без СНД: що змінить рішення Києва про "вихід" зі Співдружності"

Україна була однією з трьох країн-підписантів Угоди про створення СНД 8 грудня 1991 року разом з РФ і Білоруссю, однак у січні 1993 року в Мінську на саміті СНД, де був прийнятий Статут Співдружності, Україна його не підписала.

Київ постійно підкреслював, що країна не є офіційно членом СНД.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua