У США опублікували розмови Єльцина і Клінтона про Путіна

П'ятниця, 31 серпня 2018, 09:49
Rick Wilking, Reuters

Президентська бібліотека імені Білла Клінтона опублікувала документи, пов'язані з російсько-американськими відносинами, в тому числі стенограми розмов Білла Клінтона з Борисом Єльциним.

30 серпня з'явилися в доступі понад тисячу документів, повідомляє DW.

Так 8 вересня 1999 року Єльцин телефоном повідомляє Клінтону про те, що вибрав своїм наступником Володимира Путіна. Ця розмова відбулася майже за місяць після телезвернення Єльцина, в якому він заявив, що підтримає Путіна на майбутніх президентських виборах.

За словами Єльцина, на Путіна він "наткнувся", після чого вивчив його "біографію, інтереси, знайомих".

"Я зрозумів, що він надійна людина, добре розбирається в тому, що перебуває у сфері його відповідальності. При цьому він ґрунтовний і сильний, дуже товариський і може легко встановлювати добрі стосунки і знаходити контакт з партнерами", – сказав тоді Єльцин про Путіна Клінтону.

Потім під час особистої зустрічі 19 листопада того ж року Клінтон запитав Єльцина про те, хто переможе на виборах президента Росії.

"Путін, звісно. Він буде моїм наступником. Він демократ і знає Захід", – заявив Єльцин.

Путін, за його словами, "жорсткий, у нього є внутрішній стрижень" і він "продовжить лінію Єльцина, орієнтовану на демократію і розширення контактів Росії".

Білл Клінтон, який зустрічався раніше з Путіним, зазначив у розмові, що наступник Єльцина "дуже розумний".

powered by lun.ua