Російські тюремники відправили до Сенцова свого священика

Субота, 4 серпня 2018, 18:34

Українського політв'язня, режисера Олега Сенцова в колонії міста Лабитнангі відвідав місцевий священик Богдан Василюк.

Про це повідомила в суботу прес-служба Управління Федеральної служби виконання покарань Росії по Ямало-Ненецькому автономному округу.

"Сьогодні ієрей храму Святого Георгія Побідоносця міста Лабитнангі Богдан Василюк, який опікується установами регіону, відвідав ВК-8 УФСВН Росії по Ямало-Ненецькому автономному округу", - йдеться в повідомленні.

Під час обходу медичної частини установи Василюк зайшов до палати, де перебував Сенцов.

"Священнослужитель поцікавився станом його здоров'я. Олег Сенцов відповів, що почуває себе нормально і перебуває під наглядом медичних працівників. Скарг на умови утримання у нього немає", - стверджують в управлінні ФСВП.

Там також повідомили, що ієрей запропонував Сенцову поговорити без присутності сторонніх або сповідатися.

"Сенцов подякував, але відмовився, пояснивши, що допомоги священнослужителя не потребує", - йдеться в повідомленні.

31 липня отцю Григорію (Міхнову-Вайтенко), єпископу апостольської православної церкви, відмовили у зустрічі з Сенцовим.

"Почувши "Сенцов Олег Геннадійович, 1976 р.н.", Новіков (Начальник в Ямало-Ненецькому автономному окрузі полковник внутрішньої служби Олександр Новіков - ред.) просто змінився в обличчі і заявив мені дослівно так: Я не бачу доцільності у Вашій зустрічі з Сенцовим", - повідомив отець Григорій.

Отець залишив відповідні заяви на допуск до Сенцова полковнику, а також в прокуратуру зі скаргою про недотримання закону керівництвом ФСВП Ямало-Ненецького АО.

Російський закон дозволяє священнослужителям, які належать до зареєстрованих в установленому порядку релігійних об'єднань, відвідувати людей, що перебувають у місцях позбавлення волі.

Пізніше у російській Федеральній службі виконання покарань заявили, що не допустили до незаконно засудженого українця Олега Сенцова священика, оскільки про його візит Сенцов не подавав заяв і прохань про запрошення і зустрічі.

Також у відомстві заявили, що "з метою забезпечення свободи совісті та свободи віросповідання засуджених за ВК-8 УФСВН Росії по ЯНАО закріплений священнослужитель російської православної церкви отець Максим, який регулярно відвідує даний заклад і проводить релігійні обряди і церемонії, а також особисті зустрічі із засудженими".

Українська правда
powered by lun.ua
Усі новини...