До Сенцова не пустили священика

4010 переглядів
Вівторок, 31 липня 2018, 17:02

У російській в’язниці Лабитнангі до українського політв’язня режисера Олега Сенцова не пустили священика.

Про це повідомила у Facebook журналістка Вікторія Івлєва.

"Начальник в Ямало-Ненецькому автономному окрузі полковник внутрішньої служби Олександр Новіков відмовив отцю Григорію (Міхнову-Вайтенко), єпископу апостольської православної церкви, у зустрічі з Сенцовим", - зазначає вона.

За словами самого єпископа, його розмова з Новіковим була нормальною, доки він не почув прізвище ув’язненого.

"Почувши "Сенцов Олег Геннадійович, 1976 р.н.", Новіков просто змінився в обличчі і заявив мені дослівно так: Я не бачу доцільності у Вашій зустрічі з Сенцовим", - повідомив отець Григорій.

Далі, як розповів Григорій, Новіков натиснув на кнопку, викликав чергового і наказав провести товариша (священика – УП) до дверей.

Отець залишив відповідні заяви на допуск до Сенцова полковнику, а також в прокуратуру зі скаргою про недотримання закону керівництвом ФСВП Ямало-Ненецького АО.

Журналістка також повідомляє, що про подію в курсі глава Ради з прав людини при президенті Росії Михайло Федотов і апарат уповноваженої з прав людини РФ Тетяни Москалькової.

Представниця в гуманітарній підгрупі ТКГ з питань Донбасу Ірина Геращенко прокоментувала, що намагалася передати Сенцову листа, а також заявляє, що Сенцов перебуває в повній ізоляції.

Зазначимо, що російський закон дозволяє священнослужителям, які належать до зареєстрованих в установленому порядку релігійних об'єднань, відвідувати людей, що перебувають у місцях позбавлення волі.

Особиста зустріч може тривати до двох годин кожна, число таких зустрічей закон не обмежує, а при бажанні сторін, ця зустріч може проходити наодинці і навіть поза межами чутності третіх осіб.

З 16 травня Олег Сенцов оголосив голодування з вимогою до влади РФ відпустити всіх утримуваних українців.

Станом на 31 липня він голодує вже 79 день.

5 липня двоюрідна сестра українського політв’язня Олега Сенцова Наталія Каплан зустрілася із ним у російській колонії.  Після зустрічі Каплан повідомила, що Сенцов "схуд і сильно постарів".

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua