Колишній помічник Манафорта визнав вину і погодився співпрацювати зі слідством

Субота, 1 вересня 2018, 01:34

Колишній помічник Пола Манафорта Сем Паттен визнав себе винним в скоєнні злочину, пов'язаного з лобіюванням, і погодився співпрацювати зі слідством.

Про це пише Bloomberg.

"47-річний лобіст Сем Паттен, визнав, що він не зареєструвався в США в якості іноземного агента, коли займався просуванням інтересів української політичної партії. Характер його співпраці неясний. Паттен працював з Манафортом і на українські кампанії, і, за повідомленнями, брав участь в мікроцільових операціях з Cambridge Analytica", - йдеться в повідомленні.

Угода про визнання вини Паттена включає в себе також припущення, що інаугураційний комітет Трампа неналежно прийняв кошти від іноземця. Паттен зізнався також, що він незаконно допоміг українському олігарху купити квиток на інавгурацію Трампа.

За даними слідства, з 2014 року Паттен надав консультаційні та лобістські послуги "видному" українському олігарху, ім'я якого не названо в судових документах, і його політичній партії "Опозиційний блок". Компанія Паттена, співвласником якої є російський громадянин, отримала понад 1 мільйон доларів за роботу, заявили в США.

Подробиці про українського олігарха вказують на те, що ним був лідер "Опозиційного блоку" Сергій Льовочкін, який, як визначили прокурори, фінансував роботу Манафорта в Україні.

Як зазначається, на початку 2000-них Паттен був співробітником Держдепартаменту США при президенті Джорджі Буші, він очолював московське відділення Міжнародного республіканського інституту. У той же час в інституті працював інший обвинувачений у справі Манафорта і діловий партнер Паттена Константін Килимник.

Килимник, за словами спеціального прокурора США Роберта Мюллера, має зв'язки з російською розвідкою. Манафорт є центральною фігурою в розслідуванні про можливу змову між командою Дональда Трампа і Росією, почасти через численні зв'язки Манафорта з росіянами і його роботу з екс-президентом України Віктором Януковичем. 

Манафорта визнали винним за 8 з 18 пунктів обвинувачення.

У липні 2013 р. Манафорт та Килимник прилетіли до Франкфурта на приватному літаку, який належав промосковському українському депутату Андрію Артеменку.

Американські експерти з питань Росії розповіли, що вони підозрюють, що ця поїздка була прелюдією до розширення впливу РФ, щоб змусити уряд Януковича відмовитися від підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.powered by lun.ua