Рада планує перейменувати дві області цього тижня

Понеділок, 17 вересня 2018, 11:25

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що у четвер парламент планує розглянути питання перейменування двох областей - Кіровоградської та Дніпропетровської.

Про це він повідомив під час погоджувальної ради у понеділок.

За його словами, в Україні досі не завершена декомунізація і це треба зробити, внісши певні зміни до Конституції.

"Залишилося дві області, які мають ще старі назви і які вже пройшли всі формальні процедури для їхньої зміни. Йдеться про Кіровоградську і Дніпропетровську області. Я вважаю, що наш парламент, який розпочав декомунізацію, має її завершити", - сказав Парубій.

Він зазначив, що змінені назви слід закріпити у Конституції, оскільки у ній перераховані області.

"Думаю, що в четвер можемо розпочати цей процес", - сказав спікер Ради.

За словами голови парламенту, у четвер також депутати розглянуть і інші зміни до Конституції. Зокрема, закріплення євроатлантичного напрямку України, вступ до НАТО та питання щодо депутатської недоторканності.

"Також я переконаний що в четвер ми маємо оновити склад Центральної виборчої комісії. Я провів нараду, обмінялися думками і до кінця дня фракції мають дати свої позиції. Я зроблю все можливе, щоб це відбулося у цей четвер", - сказав Парубій.

Він додав, що крім іншого, депутати мають ухвалити порядок денний сесії.

Парубій зазначив, що апарат вже зібрав пропозиції від фракцій і подав загальний план роботи.

Як повідомлялося, 20 червня парламентський комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав пропозицію перейменування Дніпропетровської  та Кіровоградської областей.

Яна Міланова, УП


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!