Україна перегляне всі угоди з Росією, план уже є – Клімкін

Понеділок, 17 вересня 2018, 13:38

Україна здійснить перегляд усієї договірної бази з Російською Федерацією, і вже зараз є план поступового припинення дії міждержавних договорів.

Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін у коментарі журналістам після засідання Євроатлантичного форуму в Києві, повідомляє "Європейська правда".

Він пояснив, що Україна свідомо не припиняла дію договору про дружбу з Росією.

МЗС має поінформувати російську сторону про припинення дії договору до 30 вересня, а президент повинен внести до парламенту відповідний законопроект.

"Ми не зупиняли дію цього договору лише через те, що він на нас працював в усіх міжнародних судових процесах, починаючи від Стокгольмського арбітражу і до так званої "трьошки Януковича" (процесу в Лондоні щодо політичного характеру позики у $3 млрд)", – заявив міністр.

Клімкін також анонсував подальше припинення договору про статус Азова як внутрішнього моря України та Росії.

"Те саме буде з договором стосовно Азова – звичайно, він не буде працювати в майбутньому. Але коли ми припинимо його дію – це інше питання", – додав міністр, не уточнивши, коли це має відбутися.

"Те, що договірно-правова база наших відносин з Росією буде поступово повністю перероблена – це абсолютний факт. У кожного договору з РФ є пункт про процедуру припинення його дії, і у нас є внутрішній план, як і коли ми будемо це робити", – зазначив він.

"Але якщо ми цей план оголосимо вже зараз, то Росія використає це проти нас у судових процесах", – пояснив Клімкін.

У Державній прикордонній службі України кажуть, що українська сторона є заручником ситуації в Азові з 2004 року, а саме через Угоду про співробітництво між Києвом та Москвою в Азовському морі і Керченській протоці, яка передбачає внутрішнє користування морем двома державами.

Таким чином, як російські, так і українські прикордонники мають право оглядати ті судна, які, на їхню думку, викликають підозри.powered by lun.ua