Луценко про Тумгоєва: Це не прецедент, ми екстрадуємо в/з Росії 100 осіб щороку

Понеділок, 17 вересня 2018, 15:07

Генпрокурор Юрій Луценко переконує, що інгуша Тимура Тумгоєва екстрадували в Росію за запитом ФСБ законно, як того вимагала міжнародна процедура.

Про це він сказав на брифінгу 17 вересня.

"Це не якийсь страшний прецедент. Насправді видача злочинців з України в Росію і з Росії в Україну відбувається і зараз. Звичайно на зовсім іншому рівні, ніж до війни. Але приблизно 100 осіб передаються з країни в країну", - сказав Луценко.

Він розповів, що затримання Тумгоєва відбулося ще два роки тому на підставі рішення Інтерполу – так званої "червоної картки".

"Ми є учасниками міжнародної угоди по виконанню доручень Інтерполу. Ми затримали Тумгоєва, певний час він був під арештом, потім йому змінили запобіжний захід, і він мав усі можливості, щоб виїхати у треті країни, або заявити про участь у війні протягом 2 років. Але за 2 роки нічого цього не було зроблено. Тому ми були змушені діяти по міжнародно встановленій обов’язковій для нас процедурі", - сказав Луценко.

Він запевняє, що про те, що Тумгоєв нібито був в АТО, стало відомо вже після завершення дворічної екстрадиційної процедури.

Луценко додав, що, відповідно до указу президента, іноземці можуть воювати на боці України лише на контрактній основі і якби Томгуєв довів, що він був в АТО, то міг би уникнути екстрадиції.

"Будь-хто із суб’єктів міжнародного розшуку, хто воював на українсько-російській війні на боці України, має документи на підтвердження і свідчення побратимів, не може бути виданий до Росії", - сказав Луценко.

Як приклад він навів те, що рік тому Україна не видала розшукуваного за підозрою у вбивстві на прохання Грузії Гіві Церцвадзе, оскільки той мав підтверджуючі документи, що воював в АТО.

"Вважаю, що 2 роки було достатньо для зміни ситуації (з Тумгоєвим – ред.), якби вона була дійсно реальною", - сказав генпрокурор.

Разом з тим у ГПУ додали, що слідкуватимуть за утриманням Тумгоєва в Росії і у випадку, якщо до нього застосовуватимуть тортури, то подаватимуть позов проти РФ до ЄСПЛ. 

Раніше повідомлялося, що Генеральна прокуратура України екстрадувала інгуша Тимура Тумгоєва в Росію за запитом Федеральної служби безпеки РФ.

Зазначалося, що він нібито заявляв про бажання воювати на сході України разом із вихідцями з Кавказу проти російських бійців.

У ГПУ запевняли, що Тумгоєв, екстрадований до РФ, ніколи не служив в АТО.

Вранці 17 вересня під ГПУ влаштували акцію протесту, під час якої постраждали 7 правоохоронців.

За фактами подій під ГПУ відкрили кримінальні провадження за ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) та ст. 296 (Хуліганство).

Ірина Балачук, УП


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!